Czy wiesz jak się żywić mieszkając na stancji?

Każdy student, który zaczyna studia i będzie mieszkał na stancji, musi zmierzyć się z problemem gotowania. Jest to trudne dla osób, które rozpoczynają naukę na uczelni, ponieważ są przyzwyczajeni do domowych obiadków mamy.
/ 05.09.2010 17:00

Studenci mogą wykupować tak zwane abonamenty obiadowe, np: miesięczne lub tygodniowe. Co oznacza, że zazwyczaj student ma dwa posiłki, które są przygotowane w restauracjach. Sądzę, że jest to smaczne i opłacalne żywienie podczas studiów.

Kolejna możliwość to stołówki szkolne. Znajdują się najczęściej przy szkołach podstawowych, gimnazjum lub przy bursach. Jedyny problem to ograniczenia czasowe w których możemy odbierać posiłki.

Kolejny sposób to gotowanie na stancji. Jest to trudne ponieważ potrawy muszą być proste i szybkie do przyrządzenia, jednak trud często się opłaca, ponieważ jedzenie przygotowane przez nas jest dużo smaczniejsze i pożywniejsze. Dodatkowo gotujesz to na co masz aktualnie ochotę. W internecie, np. na stronie www.kulinaria.studentka.pl możemy znaleźć porady, sposoby i pomysły na posiłki szybkie i łatwe w przygotowaniu. Należy również wspomnieć o tym, że studenci zabierają ze sobą z domu wiele gotowych potraw przyrządzonych przez mamę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)