POLECAMY

Czy wiesz jak się zrelaksować przed maturą?

Matura, jako bardzo ważny egzamin dla każdego zdającego, wywołuje u zdających stres. Jak się go pozbyć, by móc pisać egzamin na spokojnie? Oto moje propozycje:

Próbuj ćwiczeń relaksacyjnych – oddychaj głęboko, uspokajaj swój organizm i myśli. Słuchaj spokojnej, wyciszającej muzyki. Najlepiej takiej, za którą przepadasz na co dzień.

Pij napary ziół uspokajających, takich jak melisa czy żeń-szenia.

Wzbogacaj swoją dietę o świeże warzywa, owoce i soki.

Uzupełniaj poziom magnezu w organizmie. Znajdziesz go dużo z czekoladzie i innych produktach zawierających kakao. Dzięki jego obecności we krwi na odpowiednim poziomie, produkcja hormonów związanych ze stresem jest dopasowana do naszych potrzeb. Czekolada poprawia też humor, więc jednocześnie wpływa na twoje samopoczucie.

Poświęć trochę czasu na ćwiczenia fizyczne. Wysiłek pomaga przy rozluźnieniu mięśni spiętych pod wpływem stresu. A zmęczenie odwraca naszą wagę od powodów, które wywołały te negatywne uczucia. Jeżeli możesz to wykonuj te ćwiczenia na świeżym powietrzu – ono też dobrze ci zrobi.

Jeżeli masz możliwość poproś kogoś o masaż rozluźniający.

Myśl pozytywnie i zapewnij sobie jakąś rozrywkę. Obejrzyj sobie jakąś komedię, albo film, który bardzo lubisz. Wybierz się gdzieś z przyjaciółmi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)