POLECAMY

Czy wiesz jak się przygotować do wygłoszenia prezentacji maturalnej?

Prezentacja maturalna jest formą całkowicie odmienną od dawnej matury ustnej. Mamy na nią przygotować gotową pracę opartą na wybranej przez nas bibliografii. Egzamin polega na wygłoszenie tej pracy z pamięci i odpowiedzenie na zadane do niej pytania. Tak więc przed jej wygłoszeniem musimy się dobrze przygotować. Oto kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę:

Powinieneś dobrze znać swoją bibliografię. Dzięki temu nie tylko łatwiej będzie ci napisać prezentację, ale także nauczyć się jej i odpowiedzieć na pytania egzaminatorów. Warto pamiętać, że te pytania mogą dotyczyć także podanej bibliografii.

Dobrze jest, jeżeli cała prezentacja powstała na podstawie twoich pomysłów. Jeżeli przyłożyłeś się do jej napisania, to nie powinieneś mieć większych problemów z wygłoszeniem napisanego tekstu i odpowiadaniem na pytania.

Wygłoś prezentację kilka razy w domu mierząc przy okazji czas swojego wystąpienia. Pamiętaj żeby zostawić sobie 1-2 minuty czasu z tych 15, które masz na wystąpienie. Jest to ważne dlatego, że odpowiadając pod wpływem stresu może ci się zejść trochę dłużej.

Przygotuj sobie solidny plan ramowy twojego wystąpienia. Zawrzyj w nim najważniejsze tezy referatu w kolejności, w jakiej masz zamiar je wygłaszać. Drukując plan pamiętaj żeby zrobić to minimum czcionką wielkości 12 ze zwiększoną interlinią, co pozwoli ci łatwiej i szybciej odnaleźć się w planie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)