POLECAMY

Czy wiesz jak się koncentrować?

Większość z nas stała zapewne przed problemem braku koncentracji. Ten problem jest szczególnie trudny w sytuacji, gdy mamy egzamin za pasem, a w naszej głowie jest ciągle za mało wiedzy. Oto moje propozycje jak sobie z tym radzić:
Czy wiesz jak się koncentrować?

Najłatwiej przychodzi nauczyć się rzeczy, które nas interesują i są dla nas przyjemne. Jeżeli materiał, którego musimy się nauczyć nie należy do żadnej z tych grup, to powinniśmy poszukać odpowiedniej motywacji, która pozwoli nam jakoś przekonać się do nauki. Dzięki temu łatwiej będzie się nam skupić.

Podstawą do możliwości skupiania się na wykonywanych czynnościach jest wysypianie się (minimum 8 godzin na dobę) i dobre odżywianie. Jeżeli chcemy mieć większe możliwości w zakresie skupiania się, to powinniśmy jeść dużo warzyw i owoców, a szczególnie różnych orzechów.

Koncentrację można ćwiczyć. Ćwiczenia te można włączyć w sam proces nauki. Dla przykładu podam jedno z nich, które polega na przepisywaniu fragmentów książki, z której się uczymy. Przepisując zapamiętujemy przy okazji część materiałów, a jednocześnie skupiamy się na podjętej czynności i pobudzamy w ten sposób mózg do działania.

Podczas nauki panuj nad uczuciami głodu i pragnienia (oczywiście nie wolno przesadzać). Dzięki temu walcząc z uczuciem głodu uzyskujesz znowu możliwość panowanie nad własną koncentracją, a sam głód ją wspomaga, pod warunkiem, ze nie trwa zbyt długo.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)