POLECAMY

Czy wiesz jak segregować odpady?

Często do pojemników przeznaczonych do segregacji odpadów wrzucamy rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Dlatego musisz wiedzieć, co gdzie wrzucać, żeby chronić środowisko.
Czy wiesz jak segregować odpady? fot. Czy.wieszjak.pl

PAPIER – pojemnik niebieski - WRZUCAJ: gazety, magazyny, katalogi, książki, zeszyty, opakowania papierowe, kartony, tekturę, ścinki drukarskie. NIE WRZUCAJ: papieru zabrudzonego, tłustego, połączonego z innym materiałem, kartonów po mleku i napojach, faktur, tapet, pieluch jednorazowych i artykułów higienicznych. UWAGA! Usuń z odpadów metalowe, plastikowe zszywki i części oraz twarde okładki.

SZKŁO – pojemnik zielony – WRZUCAJ: czyste słoiki, butelki bez nakrętek i korków, stłuczkę szklaną bez metalu i tworzyw sztucznych, szklane opakowania po kosmetykach. NIE WRZUCAJ: szkła stołowego, żaroodpornego, okularowego, szklanek, kieliszków, porcelany, fajansu, ceramiki, luster, szyb okiennych i samochodowych, witraży, żarówek, reflektorów, izolatorów, ekranów i lamp telewizyjnych, doniczek, zniczy, opakowań po lekach UWAGA! Nie tłucz szkła przed wrzuceniem. Wrzucaj czyste opakowania.

PLASTIK, METAL – pojemnik żółty – WRZUCAJ: czyste butelki po napojach (PE, PET), kosmetykach, środkach czystości, czyste opakowania po żywności (kubki po jogurtach, koszyczki po owocach), torebki, reklamówki, czyste puszki po napojach i konserwach, kapsle, nakrętki, drobny złom żelazny. NIE WRZUCAJ: butelek po olejach, pojemników po wyrobach garmażeryjnych, opakowań po lekach, płynach chłodniczych i aerozolach, puszek po farbach, tworzyw piankowych, styropianu, zabawek, sprzętu AGD, baterii. UWAGA! Wrzucaj czyste opakowania. Butelki i puszki zgnieć przed wrzuceniem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
dokładnie teraz nie ma z tym żadnego problemu :) ode mnie odpady zabiera firma www.pgrproeko.pl i dzięki temu zaoszczędzam dużo czasu.
/7 lat temu
Teraz,raczej nie ma nikt z tym żadnego problemu,każdemu rozdają worki na których pisze co mamy do nich wrzucać.Przynajmniej ja stosuję sie do tego,bo worki mam odbierane,bez żadnych zbędnych komentarzy.