Czy wiesz jak poszerzyć pole widzenia w nauce szybkiego czytania?

Obszerne pole widzenia jest jednym z warunków szybkiego czytania. Jego poszerzenie sprawia duże trudności, więc wartko ćwiczyć regularnie, aż dojdziemy do wprawy.
/ 24.09.2010 17:31

Staraj się w codziennym życiu postrzegać więcej, nie obejmuj wzrokiem wszystkiego na siłę - patrz lekko, miękko. To bardzo ważne, gdyż od tego zależy postęp w treningu.

Teraz przejdę do zestawu ćwiczeń jaki musimy przeprowadzać by poszerzać nasze widzenia. Pierwsze ćwiczenie: jadąc autem staramy się jednym spojrzeniem zobaczyć rejestrację innego auta. A więc odczytuj rejestracje.

Gdy siedzisz gdzieś w poczekalni (np. u lekarza) wybierz sobie jeden punkt na ścianie i obejmuj wzrokiem wszystko co jest dookoła. Takim sposobem szybko zwiększysz pole widzenia.

Żongluj! Żonglowanie piłeczkami bardzo dobrze poszerza pole naszego widzenia. Przy okazji trenujemy wiele innych atrybutów potrzebnych przy szybkim czytaniu. Żonglowanie pozwala na nawet 3 razy szybszą naukę.

Pobierz specjalny zestaw ćwiczeń - http://www.projektsukces.pl/czytanie_cwiczenia.html  Wykonuj je gdy tylko masz ochotę. Jednak nie bierz na siebie za dużo by się nie zniechęcić!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/14.04.2012 16:02
Hmmmm, zgłodniałem.