POLECAMY

Czy wiesz jak połączyć na studiach naukę ze studenckim imprezowaniem?

Jak wiadomo studia kojarzą się ludziom albo z imprezowaniem albo z nauką. Jednakże da się to połączyć tak, by nauka stawała się ciekawsza i przyjemniejsza. Jak to zrobić? Oto moja propozycja:

Włącz się w działalność koła naukowego albo innej organizacji studenckiej (w zależności od tego co i gdzie studiujesz). Dzięki temu możesz poznać ciekawych ludzi, z którymi będziesz mógł pogadać i poimprezować, a jednocześnie będziesz mógł wraz z nimi podjąć jakąś inicjatywę naukową albo społeczną. Możesz także zyskać od nich (jeżeli są starsi od ciebie) informacje na temat zaliczania egzaminów, wykładowców i notatki.

Działając w takich organizacjach możesz wraz z innymi robić wyjazdy naukowe, na których połączysz zwiedzanie ze zdobywaniem informacji. Przy okazji masz szansę zdobyć doświadczenie w kwestiach organizacyjnych. Dodatkowym atutem jest tutaj kwestia dofinansowania wyjazdu przez uczelnię, dzięki czemu twoja kieszeń odciąży się w mniejszym stopniu.

Konferencje naukowe stanowią także wyśmienitą okazję do podróżowania i poznawania ludzi z innych uczelni. Zyskujesz na nich doświadczenia naukowe związane z pisaniem i wygłaszaniem własnego referatu, a także z dyskusjami odbywającymi się podczas konferencji. Zazwyczaj jest tak, że konferencje trwają 2-3 dni, a że odbywają się w ciągu dnia – wieczory możesz przeznaczyć na poszerzanie swoich znajomości i dobrą zabawę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)