Czy wiesz jak nauczyć dziecko ortografii?

Nauczenie dzieci ortografii nie jest rzeczą prostą. Od ciebie wymaga cierpliwości, a od dziecka samozaparcia. Możesz uprzyjemnić dzicku naukę zasad ortografii, korzystając ze ciekawych ćwiczeń.
/ 24.09.2010 19:16

Sposób, a zarazem najprawdopodobniej najlepszy to płatny kurs, np. http://www.dobrestopnie.pl/jezyk-polski-ortografia.html?gclid=CLSr7tnEoKQCFQsgZwodmEuX6Q Płatne kursy mają bardzo przyjazną formę dla użytkownika i dziecko będzie się uczyło ortografii bardzo chętnie, co jest bardzo ważną sprawą.

Sposób to bezpłatne ćwiczenie na wielu stronach internetowych. Nauka jest przyjemna, choć nie tak interaktywna jak w przypadku płatnych kursów. Trzeba będzie też troszkę zmuszać dziecko do treningu. Przykład strony: www.dyktanda.net

Sposób to program edukacyjny np. Mistrz ortografii (bezpłatny): http://www.programosy.pl/program,nauka-ortografii.htmlOrtografia 2.0, http://www.programosy.pl/program,ortografia.html

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/06.07.2011 16:45
Chyba jedynym skutecznym sposobem,na to,aby dziecko nie robiło błędów ortograficznych,jest kupowanie dziecku ksiażek takich,aby go zaintweresować nimi.Dziecko dużo czytajac,przy okazji uczy sie dużo nowych słówek,zapamiętując je wie jak je pisać.Człowiek dorosły również tym sposobem uczy się nie popełniac błędow ortograficznych.
/29.01.2011 13:48
http://dziecko-ortografia.zlotemysli.pl/wp,1/