POLECAMY

Czy wiesz jak dochodzi do zanieczyszczenia powietrza?

Ilość zanieczyszczeń dostarczanych codziennie do atmosfery jest ogromna. Poznaj je!

Źródłem zanieczyszczeń zarówno gazowych, jak i innych, np. pestycydami staje się coraz częściej: intensywne rolnictwo, spaliny samochodowe, które zawierają związki szkodliwe dla płuc i mogą być przyczyną astmy, szkodliwe gazy, które niszczą warstwę ozonową i ułatwiają docieranie do Ziemi szkodliwych promieni słonecznych. Te natomiast są na tyle szkodliwe dla ludzkiej skóry, że coraz częściej wywołują u ludzi różnego rodzaju nowotwory ,emisje przemysłowe, niszczenie i wyrąb wilgotnych lasów tropikalnych, chemiczna konwersja paliwa, wydobycie i transport surowców, składowanie surowców i odpadów.

Istnieją również naturalne źródła zanieczyszczeń powietrza: wybuchy wulkanów, wietrzenie chemiczne skał, pożary lasów i stepów, wyładowania atmosferyczne, pył kosmiczny, procesy biologiczne.

Na naturalne źródła zanieczyszczeń powietrza mamy znacznie mniejszy wpływ niż na innego rodzaju zanieczyszczenia. Ludzie mogą pomóc w zmniejszeniu ilości zanieczyszczonego powietrza. Możemy choćby oszczędzać energię, wodę i inne cenne dobra. Tak jak widzicie jazda samochodem też nie jest bez znaczenia dla środowiska. Także zastanówcie się jak możecie pomóc środowisku bo to bardzo istotna sprawa dla nas wszystkich.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)