Czy wiesz jak dobrze przygotować się do matury?

Początkowo tak jak większość z Was pewnie, bałam się: co będzie jak mi się nie uda, źle pójdzie, nie zdam, bądź co gorsza nie dostanę się na studia? Na szczęście moja historia skończyła się dla mnie szczęśliwie i mam nadzieję, że dla was też tak się skończy ;))
/ 16.09.2010 16:50

Moja rada,starać uczyć się systematycznie, nie odkładać sobie wszystkiego na miesiąc przed maturą, bo możecie nie zdążyć co wpędzi Was w poczucie lęku i stresu. Po prostu co weekend trochę poczytać, poprzypominać sobie co było rok czy też 2 lata temu w lekturach, jaki miały morał itd.

Następnie radzę zapisywać się w ostatnim roku na dodatkowe fakultety z przedmiotów, z których będziecie zdawali maturę. Uwierzcie, razem zawsze lepiej, poza tym nauczyciel zawsze wytłumaczy ;)

Na koniec - skupcie się na tym co najważniejsze, tzn. chodzi mi o przedmioty głównie z którymi wiążecie przyszłość i które planujecie zdawać na maturze. Nie chodzi mi teraz o to abyście zrezygnowali z całej reszty przedmiotów, to NIE !!! Po prostu większą wagę przyłóżcie tak jak już pisałam do maturalnych przedmiotów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)