Czy wiesz jak dobrze napisać egzamin gimnazjalny? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak dobrze napisać egzamin gimnazjalny?

Chcesz zdać test egzamin gimnazjalny? Marzysz o dobrym liceum? Chcesz mieć przed sobą wiele możliwości? Postaw na systematyczność. Zacznij już dziś przygotowania do swojego testu.
/ 05.09.2010 15:36
Czy wiesz jak dobrze napisać egzamin gimnazjalny? fot. Czy.wieszjak.pl

Pierwszym, ważnym elementem jest systematyczne uzupełnianie wiedzy nowymi wiadomościami z zakresu przedmiotów humanistycznych i matematyczno przyrodniczych (fizyka i astronomia, chemia i biologia)oraz ciągłe powtarzanie wiadomości z poprzednich lat. Systematyczność zapewnia ciągłość w uzupełnianiu wiedzy.

Istotnym czynnikiem wpływającym na nasz wynik jest czytanie z zrozumieniem. Warto przećwiczyć wiele próbnych testów oraz przyjrzeć się dokładniej pytania. W testach pytania skonstruowane są jasno, ale trzeba je dokładnie przeczytać aby nie odjęli nam punktów np. za opisanie nie tego tekstu, albo napisanie czterech zadań zamiast trzech. W tego rodzaju testach sprawdza się nasze dokładne zrozumienie.

Podczas samego egzaminu warto się uspokoić, żeby nie robić niczego chaotycznie. Zacząć od przejrzenia całego testu i sprawdzenia czy wszystko w nim się znajduje oraz od zakodowania pracy. Po kolei czytać pyta, jeśli jednaj nie znamy odpowiedzi przechodźmy do następnego, żeby nie tracić czasu, wrócimy do tego pytania na końcu. Odpowiedzi których jesteśmy pewni przenosić na kartę odpowiedzi. Prace pisemną pisać wyraźnie i starannie. Należy pamiętać, aby zajmowała ona większą cześć pola do tego przeznaczonego.

Powodzenia!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/22.04.2013 17:03
miej wyje...ne a bedzie Ci dane
/04.04.2012 15:53
A co to za nowe słowo "niaki" ??
/04.04.2012 13:37
te testy to niaki