POLECAMY

Czy telepatia istnieje?

Czasem rozumiemy kogoś na tyle dobrze, że odgadujemy jego myśli. Czy to już telepatia? Jak wytłumaczyć te wszystkie niezwykłe historie o ludziach, którzy wiedzieli, że ich bliskim dzieje się krzywda, mimo że byli od nich oddaleni?
Czy telepatia istnieje?

Magia porozumienia

Telepatia jest formą percepcji pozazmysłowej, polegającej na możliwości odczuwania myśli innych osób oraz przekazywania im swoich własnych – czyli de facto na istnieniu komunikacji psychicznej, bez konieczności spotkania się z drugą osobą. Zmysły nie uczestniczą w tym procesie „wewnętrznego widzenia”. Nazwa tego zjawiska ma grecki źródłosłów. Tele oznacza „daleki”, a patheia – „uczucie”. Jest to więc porozumienie uczuciowe, zdające się przekraczać bariery integralności psychicznej człowieka. Wrażliwość telepatyczna wzrasta podobno, gdy księżyc znajduje się w nowiu.

Nauką, zajmującą się zjawiskiem telepatii jest parapsychologia – matka zjawisk z pogranicza postrzegania pozazmysłowego, takich jak jasnowidztwo (wiedza o zaginionych osobach lub rzeczach), psychokineza (poruszanie przedmiotami za pomocą sił umysłowych) czy prekognicja (wiedza o zdarzeniach, które mają dopiero nastąpić). Nauka ta powstała pod koniec XIX wieku, czyli w okresie wzmożonego zainteresowania spirytyzmem oraz osobami będącymi medium – pośrednikami w kontakcie z duchami zmarłych... czytaj dalej w serwisie Wróżby.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)