Czy miłość może trwać całe życie?

Czy miłość może trwać całe życie?

Życie się zmienia, podobnie jak uczucia. My sami zmieniamy się na przestrzeni lat, choć czasem trudno w to uwierzyć. Ale co z miłością? Czyż nie powinna trwać wiecznie? Czy nie jest tak, że wchodząc w związki, tak naprawdę szukamy własnej tożsamości?...
/ 19.10.2010 14:43
Czy miłość może trwać całe życie?

Miłość nastolatków jest bardzo burzliwa. Każde, nawet najdrobniejsze niepowodzenie czy konflikt urasta do rangi kryzysu. Młodzi ludzie często szukają partnerów, którzy im w jakiś sposób imponują, aby poprzez związek wyrazić swoją atrakcyjność. Często jest to wynikiem fazy rozwojowej, w której dochodzi do bardzo wielu zmian, nie tylko psychicznych, lecz także fizjologicznych, hormonalnych. W tym okresie często mamy do czynienia z kryzysem tożsamości.

Młody człowiek szuka odpowiedzi na najważniejsze dla niego pytanie – kim jestem? Kim chcę być? Co chcę w życiu osiągnąć? Odpowiada na te pytania poprzez sygnały ze środowiska. Akceptacja ze strony rówieśników, a zwłaszcza ze strony osób płci przeciwnej jest potwierdzeniem jego wartości i atrakcyjności. Daje to wówczas duże poczucie bezpieczeństwa, ponieważ można uznać, że jest akceptowany przez innych. Niestety w tym wieku próby osiągnięcia tego poczucia tożsamości mogą być bardzo mylnie rozumiane i mamy tu do czynienia z próbami stworzenia wizerunku własnej osoby za wszelką cenę.

Wraz z wiekiem oczekiwania wobec partnera są zupełnie inne... Czytaj dalej w serwisie Ona-i-on.wieszjak.polki.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)