POLECAMY

Czy miłość może trwać całe życie?

Życie się zmienia, podobnie jak uczucia. My sami zmieniamy się na przestrzeni lat, choć czasem trudno w to uwierzyć. Ale co z miłością? Czyż nie powinna trwać wiecznie? Czy nie jest tak, że wchodząc w związki, tak naprawdę szukamy własnej tożsamości?...
Czy miłość może trwać całe życie?

Miłość nastolatków jest bardzo burzliwa. Każde, nawet najdrobniejsze niepowodzenie czy konflikt urasta do rangi kryzysu. Młodzi ludzie często szukają partnerów, którzy im w jakiś sposób imponują, aby poprzez związek wyrazić swoją atrakcyjność. Często jest to wynikiem fazy rozwojowej, w której dochodzi do bardzo wielu zmian, nie tylko psychicznych, lecz także fizjologicznych, hormonalnych. W tym okresie często mamy do czynienia z kryzysem tożsamości.

Młody człowiek szuka odpowiedzi na najważniejsze dla niego pytanie – kim jestem? Kim chcę być? Co chcę w życiu osiągnąć? Odpowiada na te pytania poprzez sygnały ze środowiska. Akceptacja ze strony rówieśników, a zwłaszcza ze strony osób płci przeciwnej jest potwierdzeniem jego wartości i atrakcyjności. Daje to wówczas duże poczucie bezpieczeństwa, ponieważ można uznać, że jest akceptowany przez innych. Niestety w tym wieku próby osiągnięcia tego poczucia tożsamości mogą być bardzo mylnie rozumiane i mamy tu do czynienia z próbami stworzenia wizerunku własnej osoby za wszelką cenę.

Wraz z wiekiem oczekiwania wobec partnera są zupełnie inne... Czytaj dalej w serwisie Ona-i-on.wieszjak.polki.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)