Centrum Medyczne LIM dla dzieci

Wrzesień to miesiąc kiedy kończy się lato, a dzieci rozpoczynają zajęcia w przedszkolu lub szkole. I właśnie we wrześniu Centrum Medyczne LIM rozpoczyna cykl akcji skierowanych do dzieci i ich rodziców. Pierwsza z nich to kolejna edycja akcji „Powrót do szkoły”, natomiast druga dotyczy działań związanych z logopedią.
/ 09.09.2007 00:03
Wrzesień to miesiąc kiedy kończy się lato, a dzieci rozpoczynają zajęcia w przedszkolu lub szkole. I właśnie we wrześniu Centrum Medyczne LIM rozpoczyna cykl akcji skierowanych do dzieci i ich rodziców. Pierwsza z nich to kolejna edycja akcji „Powrót do szkoły”, natomiast druga dotyczy działań związanych z logopedią.

Centrum Medyczne LIM regularnie organizuje akcje profilaktyczne, poprzez które realizuje ideę zapobiegania chorobom, a nie tylko ich leczenia. Teraz wychodzi naprzeciw dzieciom w wieku szkolnym w myśl zasady, że edukację najlepiej zaczynać już od najmłodszych lat.

„Powrót do szkoły”
W związku z ogromnym zainteresowaniem pacjentów ubiegłoroczną akcją w tym roku odbędzie się jej druga edycja. Dzieci często obawiają się wizyty w przychodni. Poprzez akcję „Powrót do szkoły” Centrum Medyczne LIM chce uprzyjemnić dzieciom pobyt w gabinecie lekarskim, oswoić je z badaniem oraz zaszczepić w nich troskę o własne zdrowie.
Akcja „Powrót do szkoły” rozpocznie się 1.09 i będzie skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. Uczniowie i przedszkolaki, odwiedzający lekarza lub gabinet zabiegowy otrzymają do wyboru plan lekcji, zakładkę do książki, kredki lub zeszyt z ciekawostkami medycznymi . Misie, które stanowią ilustrację przyborów szkolnych sfotografowała specjalnie dla Centrum Medycznego LIM Margaret B. - jedyny w Polsce fotograf pluszowych misiów (www.teddybears.pl).
Wiele miesięcy po zakończeniu I edycji akcji w 2006 r. dzieci i rodzice pisali do Centrum Medycznego LIM listy z prośbą o przysłanie wybranych gadżetów z akcji. Kolejna edycja jest odpowiedzią na zainteresowanie małych pacjentów.

Logopeda dla dzieci
Centrum Medyczne LIM w Warszawie i we Wrocławiu również we wrześniu będzie promować logopedię. W gabinetach pediatrycznych będą rozdawane kupony na pierwszą bezpłatną wizytę u logopedy. Następnie każda piąta z kolei wizyta będzie bezpłatna. Pacjenci otrzymają od lekarza specjalny karnecik, do którego będzie wpisywał on terminy wizyt.
Narządy mowy zaczynają kształtować się jeszcze w życiu płodowym i tam rozpoczyna się ich pierwszy trening. W kolejnych miesiącach i latach mowa przechodzi różne etapy rozwoju. Nie skorygowana na czas wada wymowy u dziecka, nie ustąpi samoistnie z wiekiem. Bez fachowej pomocy pozostanie na całe życie. Jednak niezależnie od wieku można ją usunąć.
Rodzice z dziećmi zgłaszają się do logopedy najczęściej dopiero po zasugerowaniu tego typu badania przez wychowawcę z przedszkola lub szkoły. Na to jak mówi nasze dziecko, powinniśmy jednak zwracać uwagę już od najmłodszych lat. Jeżeli dziecko skończyło 3 lata i porozumiewa się głównie za pomocą gestów, nawykowo mówi przez nos lub też mamy obawy, że dziecko nie słyszy dobrze - powinniśmy udać się z nim do logopedy. Niepokojące jest również, kiedy trzylatek nie wymawia prawidłowo samogłosek, z kolei czterolatek głoski dźwięczne zastępuje bezdźwięcznymi, a pięciolatek zamiast [r] wymawia [l], [j] lub zamiast [sz] wymawia [s]. Czasami zdarza się, że dziecko powtarza pierwsza literę lub sylabę i sprawia wrażenie jakby się jąkało.
Pamiętajmy, że logopeda pomaga nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym, które chcą poprawić swoją wymowę.

Informacje o Centrum Medycznym LIM

Centrum Medyczne LIM powstało w 1991 stając się pierwszą w kraju niepubliczną placówką medyczną, oferującą usługi medyczne zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym. Centrum Medyczne LIM posiada 13 przychodni, które mieszczą się w Warszawie (3 lokalizacje), Wrocławiu (2 lokalizacje), Poznaniu i Krakowie. Spółka zatrudnia ponad 600 lekarzy w całej Polsce i współpracuje z ponad 200 innymi placówkami na terenie kraju, także ze szpitalami i placówkami rehabilitacyjnymi.
Centrum Medyczne LIM posiada certyfikaty: jakości ISO 9001:2000, w zakresie ochrony środowiska (ISO 14001:2004) oraz BHP (OHSAS 18001:1999). Uzyskując certyfikaty spółka wdrożyła model zintegrowanego systemu zarządzania. W 2006 roku oferta opieki abonamentowej Centrum Medycznego LIM zajęła pierwsze miejsce w kategorii Opieka Medyczna w rankingu Gazety Finansowej na Najlepszy Produkt dla MSP.

Zapraszamy na stronę www.cmlim.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)