Biurko dla dziecka - 3 rady jak odnowić

Dowiedz się, jak szybko odnowić biurko dziecka. Dzięki tym radom zaoszczędzisz pieniądze, a i dziecko będzie zadowolone!
/ 14.08.2014 08:31

Dowiedz się, jak szybko odnowić biurko dziecka. Dzięki tym radom zaoszczędzisz pieniądze, a i dziecko będzie zadowolone!

Biurko dla dziecka - 3 rady jak odnowić

fot. Fotolia

Krok nr 1: zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci

Meble dla dzieci muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Tyczy się to nie tylko konstrukcji mebla, która nie może poddać się byle ciężarowi, struktury, która powinna uniemożliwiać ewentualne zadrapania czy drzazgi, ale i farby, którą owy mebel pomalujemy.

Niektóre składniki farb emitują szkodliwe substancje, które w dłuższej perspektywie mogłyby zaszkodzić dziecku. Dlatego lepiej wydać na remont troszkę więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że wszystko będzie w porządku. A przed malowaniem porządnie wyszlifować blat i nogi biurka!

Krok nr 2: zastanów się, co chcesz osiągnąć

Naszym zdaniem najlepszym wyborem do odnawiania mebli jest szybkoschnąca lakierobejca lub emalia, której zapach nie drażni. Ich zaletą jest fakt, że nie tyko podkreślają naturalny kolor drewna, ale i chronią je. Dzięki temu mebel może służyć przez kolejne lata!

Jeśli nie chcesz zmieniać wyglądu mebla, polecamy delikatne lakierbejce, które nadają drewnu jedynie skromny połysk. Jeśli zaś chcesz, by biurko np. kolorem pasowało do ścian w pokoju (a nie ma w nim drewnianych wykończeń), lepszym wyborem będzie emalia. Dlaczego? Bowiem zapewni powierzchni całkowite krycie.

Uwaga! Pamiętaj, by przed przystąpieniem do malowania przetrzeć biurko papierem ściernym o gradacji 100-120, a następnie odpylić suchą ściereczką.

Krok nr 3: wybierz odpowiednie dodatki

Odrestaurowane biurko to jednak nie wszystko. Jeśli są w nim szuflady, warto zainwestować w fikuśne gałki oraz dającą ciepłe światło lampkę. Poza tymi dodatkami możesz kupić również dziecku piórnik, który na stałe będzie gościł na blacie pięknego, odnowionego mebla!