POLECAMY

5 aplikacji przydatnych dla ucznia
Nastolatki i dzieci chętniej szukają informacji w sieci niż w książkach. Oto aplikacje, które mogą się im przydać.


5 aplikacji przydatnych dla ucznia


 fot. Fotolia

Urządzenia mobilne coraz częściej służą do nauki, a uczniowie chętnie z nich korzystają. Oto aplikacje, które mogą im pomóc w nauce. 


Aplikacje dla ucznia


1. Spell up

Gra, która pomaga w nauce języka angielskiego. Zasada jest bardzo prosta, a jednocześnie ekscytująca. Gracz buduje jak najwyższą wieżę ze słów, które udało się mu odgadnąć. To wciąga!
2. Tablice matematyczne


Bardzo przydatne dla licealistów. Zawierają, m.in: potęgi i pierwiastki, logarytmy, ciągi funkcje, rachunek prawdopodobieństwa. Gdy uczeń zainstaluje tę aplikację na smartfon, zawsze będzie je miał pod ręką.
3. Google Cultural Institute


Platforma  udostępnia ważne zasoby kultury i historyczne materiały online.  Uczestniczy  w niej  ponad 400 instytucji kultury 
z całego świata. Niezwykła pomoc w nauce!

4. Quiz Geograficzny


Połączenie nauki z zabawą. Pomaga poznać nazwy państw i ich stolic. Bardzo prosta aplikacja, spodoba się uczniom gimnazjum i szkoły 
podstawowej.5. Plan Lekcji


Połączony z kalendarzem i przypomnieniami. Bardzo przydatny dla uczniów oraz studentów. Przejrzysty, konkretny. Będzie dużą pomocą za zapominalskich.

O czym warto wiedzieć zanim twoje dziecko zacznie korzystać z polecanych przez nas aplikacji i platform?

  • 

Bezpłatna czy nie. Za większość mobilnych pomocy dydaktycznych (a za wszystkie przez nas prezentowane) nie trzeba płacić, ale bywają i takie, które kosztują. Warto to sprawdzić zanim uczeń ściągnie je na swój smarfon.
  • Duży może więcej. Wygodniej zaopatrzyć ucznia w urządzenie, które ma spory wyświetlacz (przynajmniej o przekątnej 4,5 lub większej). Warto też zadbać o wygodną i mocną obudowę, odporną na upadki.


  • Skąd ściągać. Oto przydatne strony: play.google.com, windowsphone.com, androido.pl
Autorka jest dziennikarką dwutygodnika "Pani domu".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)