10 najczęściej kupowanych prezentów gwiazdkowych dla nastolatków

Przedstawiamy wyniki badań* konsumenckich na temat planów zakupowych prezentów gwiazdkowych dla młodzieży. Jakie prezenty zadeklarowali respondenci? Jakie propozycje zajęły czołowe miejsca w rankingu? Sprawdź!

Miejsce 10 - Zabawki kreatywne  i artystyczne

Najniżej w rankingu plasują się zabawki kreatywne i artystyczne, takie jak: artykuły do prac plastycznych, czy artykuły malarskie. Jedynie 7% respondentów oddało na nie głos. Czy uważają, że nastolatkowie są na to zbyt dorośli?

Miejsce 9 - Gry / Puzzle

Również 7% ankietowanych deklaruje, że to gry i puzzle są idealnym prezentem dla nastolatka.

Miejsce 8 - Konsole do gier, urządzenia

Taką samą liczbę głosów jak produkty plasujące się na niższych pozycjach, czyli 7 % otrzymały konsole do gier i urządzenia, fot. Sony

Miejsce 7 - Kosmetyki / Perfumy

8% respondentów oddało swój głos na kosmetyki i perfumy, które znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu po raz pierwszy.

Miejsce 6 - Odzież / Obuwie

Odzież i obuwie to pomysł na prezent 10-ciu% badanych, fot. Reserved

Miejsce 5 - Gotówka

Aż 11% pytanych osób twierdzi, że  gotówka jest najlepszą formą prezentu dla młodzieży.

Miejsce 4 - Płyty CD

13% procent respondentów zadeklarowało zakup płyt CD, fot. materiały prasowe Empik.pl

Miejsce 3 -  Czekoladki

Najniższe miejsce na podium zajęły czekoladki. Słodki prezent jest zawsze na topie, fot. Wedel.

Miejsce 2 - Książki

Aż 24% ankietowanych udzieliło odpowiedź, że to właśnie książki są najlepszym, uniwersalnym podarunkiem dla młodzieży. Warto też wspomnieć, że  książki zajęły pierwsze miejsce w kategorii prezentów dla dorosłych.

Miejsce 1 - Gry wideo

Najczęściej kupowanym produktem przeznaczonym na prezent okazały się gry wideo, które zgromadziły, podobnie jak przedmiot na pozycji drugiej, 24% wszystkich głosów.

* Badanie przeprowadziła firma Deloitte w 18 krajach Europy. Jest to szesnasta edycja w Europie, a czwarta w Polsce. Badanie przeprowadzono wśród 18 587 pełnoletnich osób, w tym 784 z Polski. Informacje zostały zgromadzone we wrześniu 2012 roku za pomocą kontrolowanego internetowego badania panelowego.