POLECAMY

Zawsze mieć dziecko na oku

Minęło zaledwie kilka dni od chwili, gdy razem z maluszkiem opuściliście szpital i wróciliście do domu. Mąż musiał już wrócić do pracy, więc zostałaś w domu sama – nie całkiem sama, bo masz teraz pod swoją opieką synka lub córeczkę.
Zawsze mieć dziecko na oku

Chciałabyś spędzać przy łóżeczku każdą chwilę, boisz się, że jeśli na moment wyjdziesz do kuchni czy łazienki – nie usłyszysz płaczu dziecka, nie będziesz wiedziała, czy właśnie się czymś nie dławi, a może śpi niespokojnie. Z myślą o młodych (oczywiście stażem, a nie wiekiem) mamach pojawiły się na rynku elektroniczne nianie, nawilżacze powietrza, monitory oddechu i videomonitory. Wszystko to po to, byś mogła te krótkie chwile między kolejnymi karmieniami i czasem poświęconym bezpośrednio dziecku, spożytkować na drobne przyjemności lub wykonanie niezbędnych czynności domowych.

Elektroniczne nianie

Nadajnik i odbiornik elektronicznej niani mogą komunikować się w otwartej przestrzeni na odległość kilkuset metrów. Niektóre nianie są wyposażone w monitory oddechu, mierzą temperaturę w pokoju dziecka. Działają czerpiąc energię z akumulatorów. Niania sygnalizuje również rodzicowi, który zdecydował się np. na pracę w ogrodzie podczas snu dziecka, że przekroczył dozwoloną odległość od nadajnika. Elektroniczne nianie ze względu na oferowane funkcji i producenta, maksymalną odległość nadajnika od odbiornika mogą kosztować blisko 200 zł, ale są i takie których koszt sięga 1000zł.

Nawilżacze powietrza i monitory oddechu

Pierwsze z tych urządzeń służy zachowaniu w pomieszczeniu optymalnego poziomu wilgotności, dzięki czemu noworodek lżej oddycha, a jego skóra nie wysycha. Posiadanie nawilżacza powietrza jest szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy pomieszczenia są ogrzewane, a tym samym powietrze staje się bardziej suche, pomocny jest również w przypadku dzieci - alergików. Nawilżacze powietrza nie tylko zapewniają właściwą wilgotność, ale również oczyszczają powietrze. Koszta nawilżacza powietrza to od 200 do blisko 500 zł.

Monitor oddechu pozwala na bieżąco kontrolować oddychanie dziecka, szczególnie w czasie snu. Jeśli urządzenie przez 15 sekund nie otrzymuje sygnałów świadczących o prawidłowym oddychaniu dziecka – wysyła sygnał ostrzegawczy, a po kolejnych 5 sekundach – sygnał ostrzegawczy. Dzięki temu urządzeniu rodzice znajdujący się w innym pomieszczeniu niż ich śpiące dziecko mogą szybko zareagować na bezdech dziecka. Monitor oddechu to koszt 300 – 500 zł.

Video monitory

Polecamy: Zaproś maleństwo bezpiecznego domu

Są to doskonalsze wersje niań elektronicznych – przekazują nie tylko płacz i inne odgłosy dziecka, ale także obraz z pokoju, w którym znajduje się dziecko. Jest to zdecydowanie najdroższe urządzenie – jego koszta waha się od 400 do ponad 1100zł. Cena zależy od marki, ilości kamer i wielkości monitora.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)