POLECAMY

Zajęcia dla dzieci: lekcje baletu

Pragniesz, aby twoja córeczka tańczyła w balecie? To trudne zadanie zarówno dla niej, jak i dla ciebie... Ale poświęcenie się opłaca!
Zajęcia dla dzieci: lekcje baletu fot. Fotolia

Dlaczego właśnie lekcje baletu?

Ten rodzaj tańca jest szczególnie atrakcyjny dla małych dziewczynek, nie tylko ze względu na charakterystyczne, piękne stroje i znane wszystkim baletki, ale także ze względu możliwość swobodnego wyrażania własnych emocji. Dzięki nauce tańca bardzo szybko rozwija się koordynacja ruchowa i gibkość ciała. Poza tym taniec stymuluje u dziecka rozwój wyobraźni, wrażliwość estetyczną oraz koncentrację i pamięć (z uwagi na konieczność zapamiętania wielu ruchów w układach choreograficznych).

Jak przeprowadzane są lekcje baletu?

Podczas lekcji maluchy poznają terminy pochodzące z języka francuskiego, które określają poszczególne figury w tańcu. Poza tym duży nacisk kładziony jest na rozciąganie mięśni (dzięki temu równomiernie się rozwijają) oraz naukę krótki choreografii wprowadzających do tajników tańca klasycznego.

Kiedy zapiać dziecko na lekcje baletu i jaki jest tego koszt?

Najlepiej zapisać dziecko jak najwcześniej. Zwykle dziewczynki zaczynają uczęszczać na zajęcia od 4 roku życia. Koszt takiej nauki wynosi zwykle od 150 do 250 zł miesięcznie (zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Balet, to dobry wybór. Wiem to z własnego doświadczenie. Córkę zapisałam do Di Somma Dance, w którym niesamowicie bawi, dobrze rozwija i być może spełnia się jako mała dziewczynka i przyszła baletnica