Zadbaj o zdrowie maluszka z Centrum Medycznym LIM

W pierwszym roku życia dziecko otrzymuje najwięcej szczepień ochronnych. Jego organizm rozwija się szybko i jest bardzo delikatny, dlatego niemowlę powinno regularnie przechodzić wizyty kontrolne u lekarza pediatry. W Centrum Medycznym LIM można teraz skorzystać ze specjalnego programu „Zdrowe Maleństwo” – zawierającego niezbędne szczepienia i wszystkie konsultacje.
/ 18.03.2008 12:14
W pierwszym roku życia dziecko otrzymuje najwięcej szczepień ochronnych. Jego organizm rozwija się szybko i jest bardzo delikatny, dlatego niemowlę powinno regularnie przechodzić wizyty kontrolne u lekarza pediatry. W Centrum Medycznym LIM można teraz skorzystać ze specjalnego programu „Zdrowe Maleństwo” – zawierającego niezbędne szczepienia i wszystkie konsultacje.

W pierwszym roku życia dziecka lekarze przewidują 6 wizyt kontrolnych. Natomiast rodzice czasami potrzebują dodatkowej konsultacji. Dlatego specjalnie zaprojektowany pod kątem pierwszego roku życia dziecka program „Zdrowe Maleństwo” obejmuje 7 konsultacji pediatrycznych oraz szczepienia ochronne – zarówno te obowiązkowe, jak i zalecane.
Zadbaj o zdrowie maluszka z Centrum Medycznym LIMPierwsza wizyta odbywa się już w 6 tygodniu życia. W tym czasie w organizmie dziecka dochodzi do intensywnych zmian, które wynikają z potrzeby przystosowania się do samodzielnego życia. Podczas tej wizyty, jak i każdej kolejnej, pediatra ocenia przyrost masy ciała, rozwój malucha i kwalifikuje go do szczepienia. Rodzice mogą porozmawiać z lekarzem o swoich obawach, spostrzeżeniach oraz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowiej diety dziecka.
Ponadto w ciągu pierwszego roku maluch musi obowiązkowo zostać zaszczepiony przeciwko sześciu chorobom. Rodzice, którzy chcą oszczędzić swojemu dziecku liczby ukłuć – decydują się na szczepionki skojarzone. Pozwalają one na zaszczepienie dziecka za jednym razem na 5, a nawet 6 chorób takich jak: żółtaczka typu B, błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis oraz haemofilus influenze (HIB). Nie są one refundowane. Dlatego – by koszty zminimalizować – Centrum Medyczne LIM włączyło je do programu „Zdrowe Maleństwo”.

W programie znalazły się także szczepionki zalecane – chroniące przed pneumokokami i rotawirusem. Rodzice wraz z lekarzem prowadzącym mogą zdecydować, którymi szczepionkami dziecko zostanie zaszczepione.
Rodzice - korzystając z programu - znają dokładną kolejność wizyt oraz szczepień, które powinno przejść ich dziecko, a dodatkowo oszczędzają. Dla posiadaczy książeczki konsultacje i zabiegi objęte są rabatem – wizyty u pediatry są tańsze o 25 zł, a szczepienia o 15 zł. Dodatkowa – 7 wizyta jest bezpłatna. Warunkiem skorzystania z niej jest odbycie minimum 5 poprzednich płatnych wizyt, co oznacza, że do programu można przystąpić również od drugiej wizyty.
Program „Zdrowe Maleństwo” dostępny będzie od 21 marca br. we wszystkich przychodniach Centrum Medycznego LIM w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi oraz we Wrocławiu. Przy pierwszej wizycie rodzice otrzymają specjalną książeczkę z kuponami na kolejne wizyty i szczepienia.
Więcej informacji można uzyskać w przychodniach CM LIM:

Warszawa, tel. (22) 458 70 00
• ul. 17 stycznia 49,
• Al. Jerozolimskie 65/79
• ul. Domaniewska 41a, Wołoska 7

Kraków, tel. (12) 632 90 77
• Al. Słowackiego 64 (Budynek Stare Herbewo),
• ul. Lublańska 38 (Kompleks Rondo Business Park)

Poznań, tel. (61) 859 65 20
• ul. Półwiejska 42 a, (Budynek Stary Browar, 3 piętro)

Wrocław, tel. (71) 377 26 26
• ul. Szewska 3a (Budynek Szewska Centrum)
• ul. Kwidzyńska 6
• pl. Dominikański 3 (Budynek Galerii Dominikańskiej)

Łódź, tel. (42) 674 70 56
• ul. Dowborczyków 30/34 (Budynek Targowa 35)
Zadbaj o zdrowie maluszka z Centrum Medycznym LIM
Informacje o Centrum Medycznym LIM
Centrum Medyczne LIM powstało w 1991 stając się pierwszą w kraju niepubliczną placówką medyczną, oferującą usługi medyczne zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym. Centrum Medyczne LIM posiada 15 własnych przychodni, które mieszczą się w Warszawie (8), Wrocławiu (3), Poznaniu (1), Krakowie (2) oraz Łodzi (1). Spółka zatrudnia ponad 1000 lekarzy w całej Polsce i współpracuje z ponad 300 partnerami medycznymi na terenie kraju, także ze szpitalami i placówkami rehabilitacyjnymi.
Centrum Medyczne LIM posiada certyfikaty: jakości ISO 9001:2000, w zakresie ochrony środowiska (ISO 14001:2004) oraz BHP (OHSAS 18001:1999). Uzyskując certyfikaty spółka wdrożyła model zintegrowanego systemu zarządzania.
W 2006 roku oferta opieki abonamentowej Centrum Medycznego LIM zajęła pierwsze miejsce w kategorii Opieka Medyczna w rankingu Gazety Finansowej na Najlepszy Produkt dla MSP. W 2007 r. Centrum Medyczne LIM zostało docenione w corocznym konkursie organizowanym przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw i otrzymało tytuł „Lider Przedsiębiorczości Roku 2007”. Również w 2007 r. zostało uznane w konkursie Business Superbrands, decyzją niezależnej Rady Marek, za jedną z najsilniejszych marek biznesowych, wśród firm działających w sektorze healthcare na polskim rynku.

Zapraszamy na stronę www.cmlim.pl