POLECAMY

Zabawy z dzieckiem w czasie podróży

Kilka pomysłów na to, jak zająć dziecko w trakcie podróży. Jak się bawić, aby umilić mu czas, a sobie zaoszczędzić męczącego pytania "daleko jeszcze?". Poznaj nasze pomysły na zabawy z dzieckiem!
Zabawy z dzieckiem w czasie podróży

Jakie zabawy możesz wymyślić na poczekaniu w podróży z dzieckiem

Zgaduj zgadula

Zajmij dziecko zgadywankami. Najpierw Ty opowiadaj o czymś - o jakimś zwierzęciu, przedmiocie lub osobie tak, by dziecko musiało zadawać Ci pytania - np. jaki kolor oczu ma ta osoba? Jaki kolor futra ma to zwierzę? Jak tylko dziecko odgadnie - ono wymyśla i opisuje coś, co Ty musisz odgadnąć na tych samych zasadach.

Językowe

Gry językowe są szczególnie polecane - pomagają dziecku rozwijać zasób słów. Najprostszą zabawą jest zabawa w słówka. Mówisz słowo, a dziecko ma powiedzieć drugie słowo, które zaczyna się na ostatnią literę Twojego słowa (fonetyczną literę lub faktyczną - do ustalenia przez Was).

Krowa - Arkadiusz - Szampan - Nobel - Lukier - Rosja - Arkadia - Astronom - Mama - Azyl - Lody

Zobacz też: Jak zadbać o wiosenne bezpieczeństwo dzieci

W skojarzenia

Zabawa, która sprawi, że będziecie w szampańskich nastrojach. Zabawa polega na banalnym wymyślaniu skojarzeń do pierwszego lepszego słowa.

Krowa - Pole - Łąka - Las - Drzewa - Dziupla - Ptaki - Biologia - Szkoła - Wakacje

Zabawy, które wymagają przygotowania - przygotuj się przed podróżą z dzieckiem

W dłuższą podróż warto zaopatrzyć się w różne gry dla dziecka. Mogą to być kolorowanki, karty, rysunki na zasadzie znajdź kilka różnic, a także książkę, z której mogłabyś dziecku coś poczytać. Możesz też zabrać różne zabawki!

Zobacz też: Co to jest ojcostwo - zobacz odpowiedzi dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
W długą podróż można zabrać notebooka i pozwolić dziecku na trochę luzu:)nich sobie pogra, na pewno umili mu to podroż:) tak zrobiłam, gdy jechaliśmy w tym roku na wakacje:) moja córcia tak zajęła się gra w sieci,że nie było żadnych pytań typu:długo jeszcze? Kiedy będziemy na miejscu? Wiadomo,że granie na komputerze nie jest zbyt wychowawcze,ale jak mam to miejsce od czasu do czasu, to na pewno nikomu nie zaszkodzi:) dla dziewczynek polecam gry w tym stylu, jak te na tej stronie:http://gryubieranki.tv/