POLECAMY

5 kąpielowych zabaw dla smyka

Nie masz pomysłu, jak umilić maluchowi codzienne kąpiele w wannie? Oto propozycje zabaw, których z pewnością jeszcze nie znacie!
5 kąpielowych zabaw dla smyka

1. Nurkowanie

Najpierw maluch musi nauczyć się leżeć swobodnie na plecach w wodzie. Potem – obracać się na boki. A jeszcze później obrócić się na brzuch i zanurzyć twarz. Świetny wstęp do nauki pływania.

2. Gotowanie zupy

Przyda się głęboka chochla i garnek. Maluch może doprawiać zupę do smaku mydłem i szamponem, a potem polewać nią brzuch albo głowę. Nawet nie zauważy, że przy okazji się umył.

3. Ogródek

Plastikowa konewka nie tylko podleje niewidzialne wodne kwiaty, ale też dodatkowo przyda się podczas spłukiwania piany z włosów.

4. Piracki statek

Sztorm na morzu, strzelanie z kąpielowych kaczuszek, konkurs na najwyższe fale. Te wodne harce są zarezer­wowane wyłącznie dla prawdziwych wilków morskich. Ale uwaga!­ Każdy szanujący się pirat po prostu musi trochę wody wychlapać poza wannę – stary ręcznik na podłodze uchroni przed powodzią.

5. Kąpiel w tęczowej wodzie

Wystarczy wrzucić do wanny trochę farbki spożywczej albo specjalną koloryzującą kulkę kąpielową, a już po kilku sekundach odbędą się prawdziwe czary. Przedszkolak zaniemówi z zachwytu i pewnie długo nie da się wyciągnąć z wanny. Dbaj tylko, by woda była ciepła!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)