zabawa na podwórku fot. Fotolia

Zabawa na podwórku - 5 zalet

Gry i zabawy na świeżym powietrzu przede wszystkim dają malcowi frajdę. Ale to nie wszystko! Zobacz, jakie dodatkowe korzyści z niej płyną!
/ 13.02.2014 11:42
zabawa na podwórku fot. Fotolia

Zabawa na podwórku - zaleta nr 1

Zabawy ruchowe dla dzieci rozwijają sprawność fizyczną Biegając, skacząc, zjeżdżając na zjeżdżalni, smyk poprawia swoją koordynację ruchową i szybkość. A dzięki temu jest w lepszej formie niż dzieci siedzące przed telewizorem...

Zabawa na podwórku - zaleta nr 2

Doskonalą równowagę Spacer po linowym mosteczku czy bujanie się na huśtawce to rewelacyjny trening dla zmysłu równowagi. A ta przydaje się w każdym momencie życia - dzięki temu malec może uniknąć wypadków i w następstwie np. złamań kości.

Zabawa na podwórku - zaleta nr 3

Uczą odwagi Zjazd nawet z najmniejszej zjeżdżalni to dla malca nie lada wyczyn i próba charakteru. Musi bowiem przełamać swój strach - a taka umiejętność przyda się w późniejszych latach.

Zabawa na podwórku - zaleta nr 4

Sprzyjają kontaktom z rówieśnikami Dwulatek nie będzie się jeszcze z nimi bawił, ale dzięki częstym spotkaniom w piaskownicy oswoi się z innymi dziećmi.

Zabawa na podwórku - zaleta nr 5

Wychowują Uczą m.in. czekania na swoją kolej, przestrzegania reguł, ustępowania innym, a także dzielenia się. A to doskonale przystosowuje malca do życia wśród społeczeństwa.