Jak się bawić z dzieckiem w domu, kiedy pogoda za oknem nie pozwala na długie spacery? fot. Fotolia

Wychowanie dziecka - wszystko co musisz wiedzieć!

Wychowanie dziecka nie należy do najłatwiejszych życiowych zadań. Zawsze pojawiają się problemy! Podpowiadamy jak je rozwiązywać, jakie metody wychowawcze stosować!
/ 27.09.2016 12:54
Jak się bawić z dzieckiem w domu, kiedy pogoda za oknem nie pozwala na długie spacery? fot. Fotolia

Wychowanie dziecka

Wychowując swojego malucha marzysz, aby w przyszłości był odpowiedzialną i samodzielną osobą. To zrozumiałe - każda mama marzy o tym, aby dobrze wychować dziecko! Jednak samodzielności nie nauczysz dziecko w rok, to żmudny proces, który trochę trwa i najlepiej zacząć go jak najwcześniej.

My podpowiadamy, jak wychować samodzielne dziecko!

Warto także nauczyć dziecko odpowiedniego zachowania, czy to w domu, czy w miejscu publicznym.

Pamiętaj, aby być wzorem dla malucha! Nie możesz pozwolić sobie (ani dziecku) na złe zachowanie! Twoje starania zaprocentują w przyszłości!

Zobacz też: Jak uczyć dziecko odpowiedniego zachowania?

Wychowuj swoje dziecko tak, żeby nie było rozpieszczone i kapryśne! Podpowiadamy, jak uniknąć takich wychowawczych wpadek!

Problemy z wychowaniem dziecka

Problemy wychowawcze pojawiają się zawsze! Choćbyś nie wiem, jak się starała - zawsze jakiś problem może się pojawić. Jeśli nie wiesz jak sobie z nim poradzić - napisz do nas na adres lifestyle@next.pl, a Twoim problemem zajmie się specjalista!

Jeśli chcesz skorzystać z gotowych rozwiązań - mamy w naszej bazie wiele artykułów nawiązujących do najczęstszych problemów wychowawczych! Pomagamy mamom uporać się z histerią dziecka, radzimy, co zrobić, gdy dziecko zaczyna kląć.

To tylko nieliczne problemy, jakie pomagamy rozwiązać! Im bardziej zagłębisz się w dział Wychowanie dziecka tym większe prawdopodobieństwo, że Twój problem znajdzie odpowiedź!

Relacje z dzieckiem

Bardzo ważne są dla rodziców relacje z dzieckiem. Dobre relacje są niewątpliwie czynnikiem pomocnym w wychowaniu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11.04.2012 19:01
"Nowe podejście do zmiany obecnej metody edukacyjnej zawiera zarówno rozwinięcia teoretyczne, jak i pracę praktyczną. Dotyczy ono dzieci i dorosłych. Dziś wiele osób na świecie prowadzi podobne badania i pracę praktyczną, albo równolegle z nami, albo w oparciu o to, co robimy. Obecnie sytuacja w szkołach stała się tak skomplikowana, że można pokusić się o stwierdzenie, że przebywanie w szkole jest niebezpieczne. Zbyt często dzieci stają się ofiarami opresji, zastraszania, okrucieństwa i przemocy ze strony swoich rówieśników. Wydaje się, że szkoła dostarcza im tylko złych przykładów. My natomiast wprowadzamy nowy system kształcenia i wychowania. Metoda integralna wyklucza formę edukacji, w której dzieci siedzą naprzeciwko nauczyciela, który stoi przed nimi i wymaga jakiejś konkretnej wiedzy, czego zwieńczeniem jest później egzamin. Przede wszystkim zamieniamy naukę w grę, dyskusję, czy też rozmowę. Dzieci siadają z nauczycielem w kole i prowadzą dyskusję na jakiś temat. Ważne jest jednak to, że wszyscy uczestniczą w rozmowie na równych warunkach - nikt nie jest lepszy czy gorszy, nikt nie jest również niczyim przeciwnikiem. Wspólna dyskusja umożliwia zrozumienie materiału i jego łatwe, oraz naturalne przyswojenie. Po odbyciu takiej edukacji nasze dzieci zaczynają studiować już w wieku 13-14 lat. Postrzegają naukę całkowicie inaczej: bezproblemowo i łatwo. Na wszystkie rzeczy, jakie studiują patrzą jak na część integralnej całości. Co więcej, ważnym komponentem sukcesu jest uczenie młodszych dzieci przez starsze, kiedy np. 12-13 latki uczą 9-10 latki. Ta praktyka okazała się bardzo korzystna dla obojga. Starsze dzieci są dumne z możliwości uczenia młodszych, a ta duma kultywuje w nich poczucie własnej wartości. Ponadto młodsze dzieci są dumne z tego, że starsi zwracają na nie uwagę. W ten sposób pozbywamy się wielu napięć i konfliktów, a to pozwala nam rozwiązać wiele kwestii i problemów psychologicznych." w przytoczonym przeze mnie świetnym artykule o nowym spojrzeniu na wychowanie warto pozostac przez chwilę i zwrócić uwagę na istotę przekazu w nim zawartą. Autorem tekstu o nowej metodzie edukacji jest dr M. Laitman