POLECAMY

Masz w domu wi-fi? Eksperci ostrzegają: fale radiowe wywołują u dzieci groźne choroby!

Dziecięce organizmy są na nie dużo bardziej narażone niż dorosłe.
Masz w domu wi-fi? Eksperci ostrzegają: fale radiowe wywołują u dzieci groźne choroby! fot. Fotolia

Stowarzyszenie Lekarzy w Bazylei przeprowadziło badania, które dowiodły, że fale elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia, które korzystają z sieci wi-fi, mogą powodować groźne skutki zdrowotne u dzieci. To nie jedyne tego rodzaju badania, które wykazały związek występowania nowotworów, bólu głowy czy różnego rodzaju zaburzeń spowodowanych przez fale radiowe. Od lat tym zagadnieniem zajmuje się także dr Erica Mallery-Blythe. Fale takie, jak się okazuje, mogą wpływać także na rozwój płodu w brzuchu matki.

Kobieta zostawiła niemowlę w aucie z karteczką „Moja mama jest na zakupach”

Niewidoczne zagrożenie

W prawie każdym domu korzysta się obecnie z internetu. W wielu internet ten jest bezprzewodowy, a skumulowane promieniowanie radiowe, które się z nim wiąże, przewyższa dopuszczalne normy. Najbardziej narażone są na nie dzieci, których cienkie jeszcze kości czaszki nie chronią przed przenikaniem fal. Szacuje się, że maluchy pochłaniają ich aż 60% więcej niż dorośli. Na proces ten wpływa także to, że kilkulatkowie mają w organizmie więcej wody, a to dzięki niej zachodzi „wchłanianie” fal do organizmu.

W efekcie nadmiar fal radiowych może powodować problemy ze snem i koncentracją, zmęczenie, bóle głowy i uszu, problemy z pamięcią, opóźnienia w mowie, zaburzenia neurologiczne, otyłość, trudności w nauce czy nadpobudliwość. Działanie wi-fi wiąże się także z coraz częstszym występowaniem u najmłodszych raka mózgu, np. glejaka.

Na działanie fal radiowych powinny także uważać kobiety w ciąży – mogą one zaburzać rozwój płodu i powodować poronienia.

Normy, czyli nie przesadzajmy

Na to, jak elektrosmog wpływa na zdrowie człowieka, zwróciło już uwagę wiele międzynarodowych instytucji. Unia Europejska wydała akt, który ma regulować oddziaływanie pola EM, czyli elektromagnetycznego, na człowieka.

Według zapisu natężenie indukowanego pola elektrycznego to częstotliwość pomiędzy 1 Hz do 3 kHz, na poziomie 1,1 V/m. Jego przekroczenie może źle wpływać na nasze zdrowie.

Jak chronić zdrowie?

Najbezpieczniej jest po prostu zrezygnować z wi-fi w domu na rzecz internetu przewodowego i chronić dzieci przed jego wpływem. W lutym 2015 roku we Francji zakazano na przykład korzystanie z wi-fi w przedszkolach dla dzieci poniżej 3. roku życia i nakazano ograniczyć je do minimum w szkołach. W Polsce takie zmiany póki co się nie szykują, ale w sieci pojawiają się pomysły na to, jak ograniczyć promieniowanie. Jednym z nich jest owinięcie antenki folią aluminiową, gdy z niej nie korzystamy, lub zakup akcesoriów mających blokować szkodliwe promieniowanie.

Skakanka i zabawy na podwórku zamiast komputera i smartfona? Te dzieci bawią się jak za dawnych lat

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Oczywiscie.ze fale wi fi sa szkodliwe.w USA od dawna o tym w szkolach informuja o tym dzieci i rodzicow. NAJGORSZE ze matki daja dzieciom laptopy.komorki do zabawy ew gry.a jeszcze gorzej .gdy w czasie ciazy przesiaduja godzinami przy komputerze.czy o zgrozo! Maja laptop na udach np.lezac w lozku.Potem zdziwienie.ze dziecko urodzilo sie za wczesnie jub z choraba serca lub mozgu. MATKI. miejcie wreszcie SWIADOMOSC.ZE FALE ELEKTROMAGNETYCZNE TO CICHY ZABOJCA.a szczegolnie na malych dzieciach
/rok temu
Prosze o jakies konkretne materialy, prosze o podparcie sie zrodlami itp. Tyle teraz dezinformacji w sieci.