Wakacyjne plamy jak sobie z nimi radzić?

Pranie ubranek dzieci, które cierpią z powodu alergii, powinno odbywać się przy użyciu specjalnych środków piorących, które będę zwalczały uporczywe plamy nie podrażniając wrażliwej skóry dziecka.
/ 30.05.2007 22:49
Pranie ubranek dzieci, które cierpią z powodu alergii, powinno odbywać się przy użyciu specjalnych środków piorących, które będę zwalczały uporczywe plamy nie podrażniając wrażliwej skóry dziecka.

Przed nami upragnione wakacje, na które czekają wszystkie dzieci. Ze względu na dużą ilość wolnego czasu, a także piękną pogodę jest to okres, w którym nasze pociechy coraz więcej czasu spędzają na łonie natury. Korzystając z uroków lata, dzieci zbytnio nie przejmują się swoimi ubraniami. Dlatego każdego dnia na spodenkach, bluzkach czy koszulkach maluchów pojawiają się coraz to nowe plamy odzwierciedlające ich całodzienne zabawy na trawie czy w piaskownicy, a także ulubione słodycze, jak np. lody, soki czy czekoladę.

Usuwanie zabrudzeń z błota lub trawy może przysporzyć niejednemu rodzicowi wielu kłopotów, dlatego warto znać ogólne zasady radzenia sobie z uporczywymi plamami. I tak np. zabrudzenia z soków i owoców powinny być jak najszybciej spłukiwane wodą, aby już podczas pierwszego prania łatwiej zniknęły. Zaś plamy z soku z mlecza wymagają pocierania benzyną. Gdy na ubraniu pociechy zauważymy zacieki z ich ulubionych lodów, wtedy warto wiedzieć, że takie zabrudzenia znikają z reguły podczas prania ciuszków w minimum 60 ºC. Jeżeli odzieży nie można prać w temperaturze wyższej niż 40 ºC, należy zwilżyć plamę płynem do mycia naczyń i pozostawić na pół godziny do wyschnięcia. Następnie wyprać odzież. Plamy z płynnej czekolady, flamastrów, czy zaschniętych farb plakatowych także bywają uciążliwe. Każdy rodzic powinien wiedzieć jak sobie z nimi skutecznie i szybko poradzić. Dlatego idealnym źródłem wiedzy na ten temat jest serwis www.plamy.pl.

Znajomość zasad bezpiecznego usuwania plam sprawi, że przy praniu zasadniczym nie będziemy musieli korzystać z produktów zawierających aktywne substancje wywabiające zabrudzenia. Mogą one bowiem podrażnić delikatną skórę dziecka, co przy wysokiej temperaturze w okresie letnim zwiększa ryzyko uczuleń. Wszystko to może wpływać na złe samopoczucie dzieci, a tego rodzice z pewnością nie chcą.

Dlatego w przypadku dzieci, których skóra jest skłonna do podrażnień, zaleca się stosowanie proszków do prania o unikalnym składzie, nie naruszającym naturalnego PH skóry. Bezpiecznym sposobem usuwania plam z odzieży dzieci i alergików jest stosowanie proszków do prania marki JELP. Skład chemiczny produktów marki JELP został tak dobrany, aby nie podrażniał skóry skłonnej do alergii, ale jednocześnie potrafił wywabić trudne plamy, które zwłaszcza latem, dość często pojawiają się na ubraniach dzieci. O wyjątkowej delikatności i bezpieczeństwie stosowania proszków do prania JELP świadczą także liczne nagrody, m.in. Srebrny Laur Konsumenta 2006, a także pozytywne opinie Instytutu Matki i Dziecka, Katedry i Kliniki Dermatologii Akademii Medycznej oraz Instytutu Pediatrii.

Informacje o producencie JELP
Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A.

W 2006 roku hipoalergiczny proszek do prania JELP został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Położnych, które uznało go za „najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy produkt dla noworodków i niemowląt”.