POLECAMY

W świecie autystycznego dziecka

Spróbuj sobie przez chwilę wyobrazić, że słowa, które inni do Ciebie mówią, przypominają szum, a otaczające Cię przedmioty tworzą sensowne struktury kolorystyczne... Świat widziany oczami dziecka z autyzmem jest niezwykłym, innym od naszego światem. Chcesz go poznać?
W świecie autystycznego dziecka

Zabawa, której inni nie rozumieją

Haha wparowała do pokoju dziecinnego. Wyciągnęła z zabawek drewnianą kolejkę i podała mi ją. Domownika nie było. Miałem się bawić sam. Haha wydała szelest:
– Potem.... babcia.... Barmbek...
Beze, beze, beze nuciłem. Ze sterty drewnianych klocków wyciągałem poszczególne elementy torów i układałem je przed sobą na podłodze według kształtu i wielkości.
Beze – beze – beze.
W taki sam sposób ustawiałem wagoniki. Zamyśliłem się chwilę przy dwóch tunelach. Czy to aby nie były dwie połówki jednej rury? Próbowałem je połączyć, ale się nie udało.
Barmbek – Barmbek – Barmbek.
Prychnąłem zawiedziony, ale zaraz zwróciłem uwagę na powierzchnie dachów tuneli. Ich struktura zbliżona była do skórki od chleba. Moje palce wyczuły każdą nieregularność kopuł. Nos obwąchał nierówności i zagłębienia.
Beze – beze – beze.
Haha poleciała odebrać Domownika. Nadszedł czas na klakklakklak. Oddawałem się tej grze tylko wtedy, gdy byłem sam... czytaj dalej w serwisie Dziecko.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)