POLECAMY

Uzależnienie od komputera – wytycz dziecku granice

Odrabianie lekcji, spotkania z przyjaciółmi, czas spędzony z rodziną? Te wszystkie aktywności mogą się stać nieosiągalne dla dziecka uzależnionego od komputera. Początkowo możemy nie dostrzec objawów, jednak zbytnie przywiązanie do wirtualnego świata warto zauważyć, gdyż może skutkować problemami ze zdrowiem.
Uzależnienie od komputera – wytycz dziecku granice

Ten lepszy świat

Może się zdarzyć, że dziecko oszukuje i kłamie, by ukryć, jak bardzo pochłania je świat wirtualny i jak bardzo zaniedbuje swoje obowiązki w świecie realnym. Separuje się od rówieśników. Staje się niespokojne, rozdrażnione, czasem agresywne, gdy dostęp do komputera jest ograniczany. Ani prośby, ani groźby nie są w stanie przekonać dziecka, że może ciekawie spędzić czas w towarzystwie prawdziwych przyjaciół z realnego świata.

Wiele zależy od tego, jak poważne jest uzależnienie. Na początku nie wszystkie objawy są do wychwycenia. W uzależnienie „wchodzi się” stopniowo.

Skutki

Konsekwencje uzależnienia od komputera dotyczą różnych sfer – fizycznej, psychicznej i społecznej. Pozostawanie w jednej, nie zawsze wygodnej, pozycji podczas korzystania z komputera negatywnie wpływa na postawę dziecka... czytaj dalej w serwisie Dziecko.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)