POLECAMY

5 rzeczy, które ułatwią zasypianie

Trudno je zapędzić do łóżka? Nic dziwnego, świat dla malucha jest taki ciekawy, że chciałby go poznawać dzień i noc. Zobacz, co ci w tym pomoże!
5 rzeczy, które ułatwią zasypianie fot. Fotolia

1. Konsekwencja rodziców

Jeśli dziecko wie, że „nie z tobą te numery”, nie będzie próbowało naciągnąć cię na drugie kakao przed snem i trzecie siusiu. Pamiętaj zatem, aby od samego początku życia malca być konsekwentną - tym bardziej, gdy dziecko zaczyna badać swoją pozycję w relacji z rodzicami.

2. Wieczorny rytuał, czyli co dzień to samo

Posiłek, kąpiel, mycie zębów, zakładanie piżamki, czytanie w łóżeczku to łagodne przejście od zabawy do zasypiania. Maluch przyzwyczajony do takiego porządku dnia (i wieczoru!), nie będzie niczym zaskoczony i machinalnie "wyrazi zgodę" na taki jego przebieg.

3. Cichy, przyciemniony i przewietrzony pokój

Gdy jest zbyt ciepło i brakuje świeżego powietrza, maluszek może się długo wiercić w łóżku, zanim zaśnie. Reaguje zatem podobnie do ciebie! Pamiętaj zatem, aby przed położeniem malca do łóżka porządnie przewietrzyć pokoik i poprawić pościel.

4. Towarzystwo rodziców

Śpiewanie kołysanek, opowiadanie o przyjemnych rzeczach oswaja trudny moment zasypiania. Dzięki temu dziecko czuje się bezpiecznie i łatwiej zasypia.

5. Przytulanka albo inna ulubiona rzecz

Doda otuchy, gdy mama lub tata już wyjdą z pokoju dziecka. Dodatkowo bliskość takiej maskotki zapewnia odpowiedni rozwój psychiczny dziecka, które czuje sie bezpiecznie, a jednocześnie uczy się samodzielności (doskonale radzi sobie nawet podczas nieobecności rodziców).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)