POLECAMY

5 rad, jak ujarzmić małego uparciucha!

Zastanawiasz się, jak wpłynąć na buntujące się dziecko? Dzięki naszym radom uda ci się to szybciej niż myślisz!
5 rad, jak ujarzmić małego uparciucha! fot. Fotolia

1. Finałowe odliczanie

Maluch ani myśli zrobić coś od razu po tym, jak je o to poprosisz. Doskonałym sposobem jest odliczanie. Powiedz, że liczysz do 3 i wychodzisz. W czasie odliczania maluch na pewno zrobi wszystko, by zdążyć na czas i wyjść z domu razem z tobą!

2. Pokaż, jak to się robi

Za każdym razem, gdy maluch odmawia spełnienia twojej prośby - np. samodzielnego zawiązania butów, poproś by pokazał ci, jak to się robi (wcześniej powtarzaj tę czynność nieudolnie). Dziecko lubi sytuacje, w których może innym pokazać swoje umiejętności.

3. Domek dla zabawek

Pewnie doskonale znasz sytuację, w której dziecko odmawia posprzątania po sobie zabawek. Aby przestały się one powtarzać, kup kilka skrzyń, które umieścisz w pokoju dziecka. A sprzątanie potraktuj jako zabawę! Poproś, by smyk pozanosił zabawki do swoich domków, bo będą smutne, gdy na noc zostaną w innym miejscu (dzięki temu maluch też zacznie układać je tematycznie). To naprawdę działa! 

4. Zabawa w odwracanie uwagi

Maluch histeryzuje w sklepie, obraża się i tupie na podwórku? Starym, sprawdzonym sposobem jest odwracanie uwagi dziecka. Gdy wszystko wskazuje, ze dziecko zaraz zacznie marudzić, odwróć jego uwagę mówiąc o ptaszkach, kwiatkach, które rosną pod domem i oczywiście - pokaż je dziecku. Aby ten pomysł zadziałał, musisz zacząć jednak zwracać uwagę na szczegóły które np. mijacie w drodze do sklepu.

5. Wszystkie misie idą spać

Twój szkrab ani myśli iść spać w pojedynkę, kiedy wy jeszcze jesteście na nogach? Udawajcie, że również kładziecie się do łóżka. W tej sytuacji maluch  szybko uśnie, bo dotknie je zwyczajna nuda.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)