POLECAMY

Teatrzyk ze starych rękawic

Zabawa z dzieckiem to czas radości. Wszystko staje się możliwe! Maluch udaje, że jest mamą, kotem lub drzewem. Dziecko ma niesamowitą wyobraźnię.
Zabawa z dzieckiem to czas radości. Wszystko staje się możliwe! Maluch udaje, że jest mamą, kotem lub drzewem. Dziecko ma niesamowitą wyobraźnię. Dzięki zabawie maluch odpręża się, uczy się wyrazić swoje uczucia i emocje. W czasie długich jesiennych wieczorów możecie bawić się w teatr.

Zrobienie aktorów jest niezwykle łatwe, a wszystko co do tego potrzebne, z pewnością znajdzie się w każdym domu. Przede wszystkim potrzebne będą kolorowe rękawice z jednym palcem. Hurra! Nareszcie przydadzą się rękawice, które zgubiły swoją parę. Teraz trzeba dokonać niewielkich przeróbek. W tym celu można wykorzystać:
  • resztki wełny, łatki tkaniny,
  • stare oderwane pomponiki,
  • koraliki,
  • kolorowe nitki, guziki,
  • kawałki drutu,
  • małe kwiatuszki zrobione z nici.
Teatrzyk ze starych rękawic
Niech poniesie was fantazja. Troszkę wam podpowiem jak ozdobić rękawiczki. Z drutu można wykonać okulary lub wąsy, z wełny - włosy, a z guzików oczy.

Jeśli nie macie czasu na przygotowanie aktorów z rękawic to drewniana łyżka i kuchenna ściereczka pozwolą wam urządzić teatr bez wielkich przygotowań. Do zrobienia jednej kukiełki potrzebna jest drewniana łyżka, kolorowa ściereczka i trochę waty. Na wypukłej stronie łyżki namaluj flamastrem twarz lub przyklej twarz z wycinanki samoprzylepnej. Do brzegów łyżki i z tyłu przyklej watę, która będzie fryzurą aktorki. Ściereczkę ułóż tak aby przypominała sukienkę. Zawiąż ją kolorową wstążeczką tuż pod buzią.

Życzę wesołej zabawy i codziennie nowej premiery.

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Teatrzyk ze szmatek, rękawic czy teatrzyk cieni to doskonała zabawa szczególnie dla młodszych dzieci. Moja Julka oprócz teatrzyka cieni uwielbia rysować - mazać po ścianie, mąż jej ostatnio kupił fajne kredki Woody 3w1 i zabawa w rysowanie nie ma końca :)