"Tajemnica twierdzy szyfrów" odcinek 6

"Tajemnica twierdzy szyfrów" odcinek 6

Radzieccy komandosi natykają się na pole minowe. Wybuchy alarmują niemiecki garnizon.
/ 08.10.2007 17:35
"Tajemnica twierdzy szyfrów" odcinek 6

Piątek (12.10.), godz. 20.20, "Tajemnica twierdzy szyfrów" (odc. 6/13), Reż. Adek Drabiński, Wyk. Paweł Małaszyński, Borys Szyc, Paweł Deląg, Piotr Grabowski, 45 min., TVP 1:
Radzieccy komandosi natykają się na pole minowe. Wybuchy alarmują niemiecki garnizon. Dochodzi do starcia, w którym Beer strzela do jednego z żołnierzy. Ewelina Robak zgłasza na posterunku w Leśnej, że jej lokatorka Natalia opuszczała w nocy dom. Beer i Globcke orientują się, że dziewczyna jest radiotelegrafistką, której szukali. Robakowa zeznaje też, że Natalia spotkała się z pewnym oficerem. Globcke nakazuje schwytać Natalię. Jorg chce temu zapobiec. Anna Maria zawozi go do Leśnej. W Paryżu Joanna każe Czernemu i Compaigne'owi wyjechać do Niemiec, gdzie pojawiły się już wojska alianckie.


W tym tygodniu możesz też obejrzeć powtórkę odcinka 3:


Niedziela (07.10.), godz. 20.10, "Tajemnica twierdzy szyfrów" (odc. 3/13), Reż. Adek Drabiński, Wyk. Paweł Małaszyński, Borys Szyc, Paweł Deląg, Piotr Grabowski, 50 min., TV Polonia:
Marzec 1945 r. W szkockim ośrodku szkoleniowym dla cichociemnych zjawia się Joanna. Każe majorowi Czernemu udać się do siedziby wywiadu brytyjskiego w Duxford. Mężczyzna poznaje tam amerykańskiego komandora Compaigne'a, który tropi niemieckich kryptologów. Tymczasem w zamku Czocha Jorg, dzięki interwencji profesora Kunze, poznaje "Aparat" - niezwykłą maszynę łamiącą radzieckie szyfry jednorazowe, uchodzące za całkowicie pewne. Okazuje się, że urządzenie źle funkcjonuje i Jorg wraz z Kerstin Nowolk musi znaleźć błąd. Beer dowiaduje się, że w restauracji "Pod Jeleniem" pracuje nowa kelnerka, Natalia. W sztabie dowództwa 1 Frontu Ukraińskiego generał Awrami Zawieniagin otrzymuje od Stalina rozkaz gromadzenia informacji o niemieckich osiągnięciach naukowych, a zwłaszcza pracach nad bombą atomową.