Światowy Dzień Smerfa fot. serwis prasowy

Światowy Dzień Smerfa - 22 czerwca

Już w tę sobotę, z okazji rodziny śmierci twórcy Smerfów i zbliżającej się premiery 2 części przygód "Smerfów" obchodzimy Światowy Dzień Smerfa
20.06.2013 16:41
Światowy Dzień Smerfa fot. serwis prasowy
W sobotę, 22 czerwca 2013 roku z okazji rocznicy urodzin Peyo, twórcy Smerfów (ur. 25.06.1928) oraz zbliżającej się premiery filmu „Smerfy 2” po raz drugi będziemy obchodzić Światowy Dzień Smerfów. Spotykania w Warszawie, Krakowie i Sopocie.

Światowy Dzień Smerfa - witaj w Wiosce Smerfów w Warszawie


Smerfów nie trzeba nikomu przedstawiać. Gościli wielokrotnie w naszych domach. Ale czy my byliśmy kiedyś u Papy Smerfa, Smerfetki, czy Smerfusia? Tylko teraz będzie niepowtarzalna okazja odwiedzenia ich domków w Warszawie. Smerfy osobiście zaproszą uczestników imprezy do zwiedzenia ich chatek, które zostaną zbudowane specjalnie na tę okazję. Wizyta u Smerfów to nie jedyna warszawska atrakcja. Może uda się Wam wygrać tablet?  Jak? Nic prostszego, wystarczy przyjść do Parku Skaryszewskiego (od Ronda Waszyngtona), być przebranym za Smerfa, wziąć udział w biegu i .....  Reszty dowiedzieć się na miejscu.  

Zapraszamy 22 czerwca (sobota) od godz. 11.00 do 18.00.

Ideą imprezy jest zaktywizowanie do wspólnej zabawy całych rodzin, zarówno dzieci, jak i rodziców,  którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie i znajdą aktywności dla siebie. Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie: Co najczęściej robią wszystkie Smerfy? to wiesz co będziemy robić. Nie ma jak bieganie ... Każdy Smerf musi mieć kondycję . Od tego zależy czy wpadnie w szpony kota, czy też nie. Dlatego w Warszawie, podczas Światowego Dnia Smerfa nie może zabraknąć tej atrakcji. My nie będziemy uciekać przed Klakierem, będziemy biec po zdrowie, ale i po nagrody. W biegu nie będzie przegranych. Każdy z uczestników, otrzyma kolekcjonerski, smerfny dyplom.
Przed rozpoczęciem biegów, które będą zorganizowane w kategoriach wiekowych: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozgrzejemy się w towarzystwie Smerfów i pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Podczas Światowego Dnia Smerfa nie zabraknie też innych atrakcji. Będą to gry,  konkursy, quizy dotyczące znajomości świata Smerfów oraz spotkanie ze smerfnymi aktorkami Małgorzatą Sochą i Agnieszką Dygant. Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w zabawach ruchowych np. teście Osiłka, Zgrywusa czy Lalusia. Do dyspozycji najmłodszych będzie oddana plastyczna strefa Smerfusia. Dzień ten będzie również okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć w towarzystwie Papy Smerfa, Smerfusia i Smerfetki, w wyjątkowej Wiosce Smerfów. Podczas imprezy hostessy będą rozdawać filmowe upominki.

Z pewnością w otoczeniu Wioski Smerfów, biegów, zabaw, oraz sympatycznych, niebieskich stworzeń każdy z uczestników będzie mógł przenieść się w przyjazny świat Peyo. Tym bardziej, że podczas Światowego Dnia Smerfa będziemy świętować urodziny twórcy Smerfów. Z tej okazji uczestnicy imprezy będą mieli okazję spróbować smerfnych, urodzinowych ciasteczek, których nie powstydziłby się sam Łasuch. Jesteśmy przekonani, że to niecodzienne wydarzenie dostarczy wyjątkowych wrażeń. W oczekiwaniu na premierę filmu Smerfy 2 przenieśmy się do świata bajki, spotkajmy się w Wiosce Smerfów i oddajmy smerfnej zabawie przy dźwiękach jakże znanej wszystkim muzyki La la la la la la ... Uważaj tylko na Gargamela!

Udział w Światowym Dniu Smerfa jest bezpłatny. Zapraszamy 22 czerwca (sobota) do Parku Skaryszewskiego (od Ronda Waszyngtona) od godz. 11.00 do 18.00

W Krakowie (Plac Wolnica)  i Sopocie (Molo plac przed fontanną) spotykamy się o 18.00. Planujemy wiele atrakcji dla dzieci, a największą ma być pokaz filmu „Smerfy” pod gwiazdami.
Wstęp wolny dla wszystkich!

Smerfy 2 - o filmie


W filmie  "Smerfy 2" Vexy, nowej postaci, użyczyła swojego głosu Agnieszka Dygant. Vexy to jedna z dwóch psotnych istot /Wredków/, stworzonych przez Gargamela /Jerzy Stuhr/ na podobieństwo Smerfów.  Gargamel ma nadzieje posiąść magiczną moc Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce/Małgorzata Socha/ może zamienić Wredki w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę i zabiera ją do Paryża, gdzie jako największy czarownik na świecie zostaje otoczony uwielbieniem milionów. Teraz Papa Smerf, Ciamajda, Maruda i Laluś będą musieli powrócić do naszego świata,
połączyć siły z przyjaciółmi Patrickiem i Grace Winslow i uratować Smerfetkę!
Film na ekranach kin od 2 sierpnia.