Świat Przyjazny Dziecku

Trwa IV edycja konkursu zorganizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
/ 16.03.2006 16:57
Ideą Konkursu jest nagradzanie i promowanie wartościowych produktów dla dzieci w wieku od 0 do 12 roku życia. Produktów wartościowych, czyli takich, które sprzyjają rozwojowi emocjonalnemu dziecka, są dostosowane pod względem formy i treści do jego wieku rozwojowego, bezpiecznie kształtują jego gust i estetyczną wrażliwość.

W tym roku oceniane będą produkty z czterech kategorii: książek, zabawek, multimediów, akcesorii szkolnych i pedagogicznych.

Organizatorzy pragną, aby logo konkursu – znak dziewczynki z piłką, który będzie wykorzystany na zwycięskich produktach, był znakiem rozpoznawalnym, znakiem jakości, który dla rodziców i opiekunów będzie oznaczał gwarancję, że warto kupić ten produkt.


Jako organizacja pożytku publicznego, działająca na rzecz dzieci i młodzieży od prawie 25 lat, Komitet Ochrony Praw Dziecka wie, jak bardzo ważne dla całego życia są doświadczenia z dzieciństwa.
Po raz pierwszy chcemy mówić o tym w kontekście ruchu społecznego, wielkiej społecznej inicjatywy, którą KOPD podjął i do którego zapraszane są wciąż nowe osoby i autorytety - psycholodzy, pedagodzy, artyści, pisarze - wszyscy, którym leży na sercu dobro dziecka.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy producenci i dystrybutorzy zabawek i produktów dla dzieci, których produkty mają wszelkie zgody i atesty, by istnieć na rynku polskim.
Tegorocznej edycji Konkursu towarzyszyć będzie ogólnopolska zbiórka podręczników szkolnych dla dzieci.