POLECAMY

Hit! 5 pomysłów na zimowy spacer z dzieckiem

Za oknem zimno, a śnieg wcale nie ma zamiaru topnieć? To dobrze! Oto 5 sposobów na urozmaicenie wspaniałych, zimowych spacerów!
Hit! 5 pomysłów na zimowy spacer z dzieckiem fot. Fotolia

1. Zabierzcie ze sobą saneczki

Nie tylko sprawisz ogrooomną frajdę swojemu brzdącowi, ale też ułatwisz sobie życie. Przecież po zaśnieżonych alejkach o wiele łatwiej ciągnie się sanki niż pcha wózek.

2. Zamieńcie się w tropicieli

Na śniegu można znaleźć masę śladów. Podążcie ich tropem lub zgadujcie, któż taki je pozostawił. W tym celu dobrze wybrać się do lasu - wtedy zabawa zyska na wiarygodności :)

3. Łapcie śniegowe gwiazdki

I zanim znikną w rączkach, przyjrzyjcie się ich kształtom. Są naprawdę piękne. Potem, już w domu, możecie wspólnie postarać się odtworzyć ich wygląd.

4. Malujcie na śniegu

Zaśnieżony trawnik wygląda niemal jak kartka papieru i aż prosi się, aby coś na nim namalować. Mogą to być, np. orzełki z waszych ciał, serduszka, albo strzałki do zabawy w chowanego.

5. Ślizgajcie się

Lodowiskiem może być zwykła zamarznięta kałuża. Weź smyka za rączki i ciągnij za sobą. Będzie sporo śmiechu. Tylko wcześniej ubierz go w grube spodnie, które uchronią go przed bolesnymi upadkami i rękawiczki.

napisane na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Twój Maluszek
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)