POLECAMY

Nie uwierzysz! 7 rzeczy, które twoje dziecko opanowało lepiej niż ty

Jak się z tym czujesz?
Nie uwierzysz! 7 rzeczy, które twoje dziecko opanowało lepiej niż ty fot. Fotolia

XXI wiek przynosi ogromne wyzwania dla rodziców i dziadków. Dawniej byli oni niezaprzeczalnymi autorytetami dla dzieci, uczyli ich wszystkiego, co ważne w życiu i wprowadzali w poszczególne jego etapy. Teraz o utrzymanie tych autorytetów jest coraz trudniej, zwłaszcza, że dzieci coraz sprytniej odnajdują się w świecie nowych technologii, a dla osób starszych sprawia to czasami niemałą trudność. Nie da się zaprzeczyć, że są pewne dziedziny, które nasze nawet kilkuletnie dzieci znają i rozumieją o wiele lepiej, niż my. Co na przykład?

Rzeczy, na których dzieci znają się lepiej niż rodzice

1. Korzystanie z kilku „ekranów” jednocześnie

Jeśli twoje dziecko w jednym czasie ogląda telewizję, gra na tablecie i przegląda portal społecznościowy – to znak, że dotyczy go nowe zjawisko naszych czasów, zwane multiscreeningiem. Tę umiejętność opanowali praktycznie wszyscy przedstawiciele młodego pokolenia, co związane jest z rozwojem nowych technologii, które otaczają ich od urodzenia.

2. Komunikowanie się ze znajomymi na wiele sposobów

List, telegram, budka telefoniczna? Współczesne dzieci nie znają takich pojęć. Z kolei WhatsApp, Snapchat, Messenger, Skype – te komunikatory dzieci znają doskonale, czego nie zawsze możemy powiedzieć o ich rodzicach. Dla współczesnych dzieci jednoczesne komunikowanie się z grupą znajomych na różne sposoby to codzienność i norma.

3. Obsługa smartfona i tabletu opanowana do perfekcji

Zanim zdążysz włączyć telefon, twoje dziecko już pobierze aplikację z grą, zdąży w nią zagrać i się znudzić. Brzmi znajomo? Obsługa smartfonów przychodzi współczesnym dzieciom szybciej, niż sztuka mówienia i pisania. Nie możemy ich jednak za to winić – sami na co dzień korzystamy z tych urządzeń i pokazujemy je dzieciom już od urodzenia. To dlatego ich obsługa przychodzi im naturalnie i traktują je jako urządzenie codziennego użytku.

4. Szybkie wyszukiwanie informacji w sieci

Dziecko szybciej znajduje odpowiedź na zadanie domowe w Internecie, niż rodzic wyszuka ją w encyklopedii. Takie nawyki wśród dzieci mogą być niepokojące, jednak to zadaniem rodzica jest pokazywanie dzieciom wartościowych i bezpiecznych stron w Internecie, z których mogą czerpać wiedzę.

5. Opanowywanie języków obcych z łatwością

Twoje dziecko zaskakuje cię tym, że potrafi zanucić najnowszy hit muzyczny w języku obcym albo z łatwością obsługuje menu różnych urządzeń w innym języku? Tak szybkie przyswajanie obcych słówek przez dzieci wynika z tego, że języki obce otaczają je na co dzień – w telewizji, Internecie czy grach, a dostęp do zagranicznych materiałów mają o wiele bardziej ułatwiony. Wrodzony talent dzieci do języków warto jest rozwijać poprzez włączanie im bajek zagranicznych. Jest to świetny sposób na oswojenie dziecka z językiem.

Sprawdź ofertę kursów językowych w Szkole Języków Obcych LINCOLN!

6. Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych

Zanim wezwiesz pomoc techniczną do naprawy komputera, albo chwilowego braku domowego Wi-Fi, najpierw poproś swoje dziecko o pomoc, a ono zaskoczy cię szybką reakcją i znalezieniem przyczyny awarii. Dzieci, które korzystają z tych urządzeń non stop, mierzą się z takimi problemami codziennie!

7. Znajomość nowinek technologicznych i gier

Współczesne dzieci śledzą trendy technologiczne, dlatego nieobca jest im wiedza na temat najnowszego modelu smartfona, nowej wersji PlayStation i topowej gry w danym sezonie. Co więcej, oprócz wiedzy o ich istnieniu, potrafią wymienić ich specyfikacje techniczne i porównać je z poprzednimi wersjami. 

Dowiedz się też:

Na podstawie materiałów prasowych platformy edukacyjnej Squla.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)