Rodzinne wakacje z biurem podróży

Rodzinne wakacje z biurem podróży

Wakacje już niedługo, dlatego warto pomyśleć, dokąd zabierzemy nasze pociechy na tegoroczny urlop. Wiedząc, jak dużym i odpowiedzialnym przedsięwzięciem jest zorganizowanie wczasów dla dzieci, biura podróży przygotowały specjalne oferty wypoczynku dla rodzin. Sprawdź, na jakie udogodnienia i atrakcje może liczyć twoja rodzina u poszczególnych touroperatorów.
/ 26.09.2016 13:09
Rodzinne wakacje z biurem podróży

Jak informuje Andrzej Glapiak, PR Manager portalu Easygo.pl, turystyka rodzinna przejawia obecnie tendencję spadkową. - Jeszcze trzy lata temu chętniej wyjeżdżaliśmy z rodziną na wakacje. Dziś zdecydowanie częściej podróżujemy we dwoje – przyznaje. Pomimo tego biura podróży nadal przygotowują nowe i atrakcyjne produkty turystyczne dla rodzin.

Zniżki dla dzieci, czyli rodzinne wakacje z biurem podróży

Spędzając wakacje z dziećmi możemy liczyć na korzystne zniżki na przejazd, zakwaterowanie i różne udogodnienia na miejscu dla dzieci w wieku 2-12 lat oraz bezpłatne wakacje w przypadku dzieci do 2 lat (w niektórych ofertach nawet w wieku 2-12 lat).

Rodzice na ogół pokrywają wtedy tylko koszty ubezpieczenia i opłat lotniskowych, natomiast resztę – przelot, pobyt i wyżywienie, sponsoruje touroperator. Bardzo często biura podróży oferują tzw. stałą cenę dla dzieci, czyli rodzaj ceny promocyjnej oferowanej w określonym terminie oraz hotelu, z której może skorzystać jedno dziecko a niekiedy również drugie, będące w odpowiednim przedziale wiekowym, podróżujących w towarzystwie obojga rodziców, wnoszących pełną opłatę.

Hotele przyjazne rodzinom - idealne na rodzinne wakacje

Oferty dla rodzin charakteryzują się przede wszystkim odpowiednio wyselekcjonowaną bazą hotelową, tak, aby infrastruktura, położenie, a nawet ukształtowanie terenu wokół obiektu jak najlepiej odpowiadało wymaganiom rodzin z dziećmi. Najczęściej są to ośrodki położone blisko plaży, w niedużej odległości do centrów handlowych i turystycznych, aquaparków, delfinariów i parków rozrywki, z łagodną rzeźbą terenu, żeby można było swobodnie przejechać spacerówką.

W katalogach biur podróży takie hotele wyróżnione są specjalną ikonką bądź adnotacją „FAMILY”. Oferują one szereg udogodnień i atrakcji dla małych gości: dobrze wyposażone place zabaw, sale z zabawkami, boiska, baseny z brodzikami, mini kluby, wysokie krzesełka w restauracjach i specjalnie ułożone menu. Ponadto bogaty program rozrywkowy dla dzieci, młodzieży i rodziców prowadzony przez grupę wykwalifikowanych animatorów (nie zawsze polskojęzycznych), obejmujący zabawy grupowe, wspólne zajęcia w mini klubach i konkursy.

Biura podróży coraz więcej hoteli obejmują autorską ofertą animacyjną – klubu, w którym zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są przez polskich animatorów. Rodzice niemowląt mogą skorzystać za darmo bądź odpłatnie ze specjalnego wyposażenia hotelu, np. łóżeczka (w większości hoteli bez opłat), podgrzewacza do butelek, maty do przewijania, wózka (wypożyczenie zazwyczaj płatne), wysokiego krzesełka w restauracji czy elektronicznej niani. W hotelach o wyższym standardzie istnieje możliwość odpłatnego wynajęcia opiekunki.

Polecamy:  Wyjeżdżasz za granicę? - ureguluj sprawę opieki nad dzieckiem

A co dla rodziców

W zależności od wybranego pakietu dorośli mogą popływać w basenach (w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych również z podgrzewaną wodą), skorzystać z zajęć fitness i aerobiku, zagrać w tenis, golfa, piłkę plażową, poddać się zabiegom pielęgnacyjnym w ośrodkach wellness – masaże, sauny, łaźnie parowe, salony piękności. Animatorzy często organizują dla dorosłych warsztaty fotograficzne, naukę języka, tańca, windsurfingu itp. Wieczorami natomiast można poszaleć w na dyskotece, w klubach z muzyką na żywo i wypić coś mocniejszego. 

Zobacz także: Wyjazdy zagraniczne rodziców