Restauracja Varso Vie fot. Fotolia

Restauracja Varso Vie - połączenie sztuki i kulinariów

Jeśli kochasz sztukę, zarówno tę malarską, jak i kulinarną, mamy dla ciebie dobrą wiadomość!
Milena Oszczepalińska / 11.06.2015 15:37
Restauracja Varso Vie fot. Fotolia

Już w najbliższą sobotę będziesz mogła połączyć obie swoje pasje. Sprawdź, co dla miłośników sztuki przygotowała restauracja Varso Vie.

Z czym kojarzy ci się sztuka? Z galerią i obrazami czy raczej ze sztuką kulinarną? A może z jednym i drugim? Jeśli jesteś miłośniczką zarówno pięknych obrazów, jak i dobrego jedzenia, rozsmakuj się w sztuce w restauracji Varso Vie już 13 czerwca.

Sztuka dla smakoszy

Sztuka, zwłaszcza ta współczesna, uwielbia nowatorskie i niebanalne połączenia. Jeden z takich niecodziennych mariaży będziecie mieli okazję zobaczyć w najbliższą sobotę w restauracji Varso Vie. Jeśli lubisz smacznie zjeść, a miejsce posiłku jest dla ciebie tak samo ważne, jak smak potraw, koniecznie weź udział w wydarzeniu "Rozsmakuj się w Sztuce". Organizatorzy tego wyjątkowego święta dla miłośników sztuki, chcą pokazać, że sztuka jest wszędzie i wypełnia naszą codzienność – wystarczy tylko to dostrzec.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru goście będą mogli obejrzeć wystawę prac studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Młodzi artyści opowiedzą o swoich obrazach, o tym, skąd czerpią inspiracje i na czym skupiają się w procesie tworzenia. Będziecie mieć także niepowtarzalną okazję, by podejrzeć ich warsztat pracy, a także zobaczyć na żywo malowanie akwarelą.

Nie lada gratką dla miłośników sztuki będzie prelekcja ekspertów z Domu Aukcyjnego Desa dotycząca Aukcji Młodej Sztuki, która odbędzie się 16.06.2015. Podczas takich licytacji sprzedawane są prace absolwentów  Akademii Sztuk Pięknych właściwie z całego kraju, a prezentowane prace można zaliczyć do wszelakich nurtów, zaczynając od abstrakcjonizmu i pop-artu, przez surrealizm, aż po sztukę hiperrealistyczną czy street-art. Zaproszeni specjaliści zdradzą, dlaczego młoda sztuka jest tak popularna i staje się trendem wśród kupujących.

Główną atrakcją wieczoru będzie spotkanie z Igorem Morskim, grafikiem uznanym i nagradzanym nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Artysta opowie o swoich pracach tworzących klimat Restauracji Varso Vie. Grafiki te zostaną wystawione w licytacji prowadzonej przez Mateusza Hładkiego, a część dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji Akogo?.

Rozsmakuj się w sztuce wraz z dziećmi

Restauracja Varso Vie otwiera swoje podwoje zarówno dla dorosłych, jak i nieco młodszych fanów sztuki. W programie nie zabraknie więc atrakcji dla dzieci. Kreatywne zabawy ruchowe i artystyczne przygotowała Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, która jest również organizatorem „Pikniku”  przed Warsztatem w naszym sąsiedztwie.

Varso Vie to nie tylko przestrzeń stworzona z myślą o miłośnikach dobrego jedzenia w miejskim wnętrzu, wypełnionym nowoczesną sztuką, lecz także idealne miejsce, by zaczepić artystycznego bakcyla naszym pociechom. Współczesność w wystroju wnętrza w połączeniu z kuchnią czepiącą z tradycyjnych polskich przepisów czyni z restauracji Varso Vie przestrzeń niebanalnych przeżyć kulinarnych i estetycznych.
Materiały prasowe - Varso Vie