"Ratatuj"

"Ratatuj"

Czyli komedia z wielkim smakiem!
/ 17.10.2007 16:55
"Ratatuj"

"To jest nie tylko śmieszny i mądry film, ale także bardzo smakowity" - powiedział znany polski kucharz Karol Okrasa na premierze nowego filmu dla dzieci "Ratatuj".

Premiera tej niecierpliwie oczekiwanej produkcji studia Disney Pixar - twórców m.in. "Gdzie jest Nemo?" czy "Iniemamocnych" - odbyła się w warszawskim Sadyba Best Mall, a Karol Okrasa nie tylko użyczył głosu jednej z postaci filmu, ale także poprowadził uroczystą premierę.
"Ratatuj" to historia obdarzonego niezwykłym węchem szczurka Remy, którego największym marzeniem jest... zostać kucharzem. Marzenie to każe mu porzucić szczurzą rodzinę i szukać swego szczęścia wśród ludzi. Trafia do jednej z najbardziej znanych restauracji w Paryżu i tam poznaje przyjaciela - młodego, nieśmiałego pomocnika kuchennego Linguini'ego, któremu pomaga gotować. A ten wkrótce staje się słynnym na całe miasto kucharzem.

W polskiej wersji językowej usłyszeliśmy same gwiazdy, m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Mariana Opanię, Cezarego Kosińskiego, Tomasza Karolaka, Krzysztofa Kowalewskiego czy Agnieszkę Grochowską. Dodajmy, że na polskiej premierze widzowie - nie tylko ci najmłodsi, ale także młodzież i dorośli - szczelnie wypełnili dwie ogromne sale kinowe. Gośćmi specjalnymi pokazu byli polscy twórcy filmu, wśród nich Krzysztof Kowalewski z dziećmi, Marian Opania z wnukami oraz Cezary Kosiński z rodziną. "Dubbing w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. Często są to wersje porównywalne z oryginałem, czasami nawet lepsze. Dlatego bardzo ucieszyła mnie tak duża rola w "Ratatuj". Nie bez znaczenia jest fakt, że chciałem to zrobić także dla swoich dzieci, które uwielbiają filmy Disney'a" - powiedział Cezary Kosiński, który na premierę przyprowadził 8-letnią Julię i 4-letniego Kostka.

Po seansie wszystkie buzie - i małych, i dużych - były uśmiechnięte. I rada na koniec: po wyjściu z kina warto zafundować sobie wspaniałą kolację z warzywną potrawą ratatuj w roli głównej.