POLECAMY

Biustonosze typu push-up dla kilkuletnich dziewczynek. Nie dowierzamy!

Sześcioletnia dziewczynka w biustonoszu typu push-up, który ma za zadanie powiększyć biust. Biust? Jaki biust? Przecież to dziecko!
Biustonosze typu push-up dla kilkuletnich dziewczynek. Nie dowierzamy! fot. Fotolia

Biustonosz typu push-up dla kilkuletniej dziewczynki? W sklepach z odzieżą dla dzieci, a zwłaszcza w hipermarketach na dziale z dziecięcymi ubraniami, coraz częściej można je znaleźć. Tak, w Polsce! Niektórych rodziców to szokuje, inni nie zwracają na to uwagi.

Psychologowie ostrzegają!

Pedagodzy i psychologowie też nie są zachwyceni. Uważają, że kupowanie dziecku takiej bielizny negatywnie wpływa na jego psychikę, emocje, postrzegania siebie i świata.

Powiększanie biustu kilkuletniej dziewczynce za pomocą push-upu nie jest niczym dobrym. Pokazywanie dziewczynkom, że będą ładniejsze z większym biustem, powoduje, że zaczynają patrzeć na wszystko przez pryzmat wyglądu. Mogą nawet mieć kompleksy widząc, że ich ciało nie jest doskonałe i trzeba je poprawiać.

20 rzeczy, które każda mama powinna powiedzieć córce

A wszystko zaczęło się w Ameryce

Problem nie jest nowy. W 2011 roku w Ameryce wybuchł skandal, bo znana marka Abercrombie & Fitch wprowadziła na rynek dwuczęściowe kostiumy kąpielowe z wkładkami powiększającymi biust. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby te biustonosze nie były przeznaczone dla siedmioletnich dziewczynek. Rodzice, pedagodzy i psychologowie widzieli w tym próbę seksualizacji dzieci. Niestety firma pomimo protestów nie wycofała ze sprzedaży biustonoszy. A innych strojów kąpielowych dla dziewczynek nie posiadała w ofercie.

Podobna sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie marka Marks&Spencer wprowadziła do sprzedaży kostiumy kąpielowe dla dzieci z wkładką powiększającą piersi. Jednak po proteście rodziców i pedagogów wycofała je ze sprzedaży.

Ten problem może dotyczyć również twojej córki. Jak objawia się body shaming?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)