Przebieranki i bodypainting dzieci

Rodzinny festyn, piknik czy popołudnie z dawką sportowych emocji – pomysłów na wspólne aktywności jest wiele. Warto pamiętać, że chwile spędzane z rodziną integrują oraz zacieśniają więzi między rodzicami i dziećmi. W jaki sposób jeszcze możemy wykorzystać wolny czas? Co powiecie na przebieranie i malowanie twarzy, tzw. bodypainting?
/ 28.07.2012 11:57

Rodzinny festyn, piknik czy popołudnie z dawką sportowych emocji – pomysłów na wspólne aktywności jest wiele. Warto pamiętać, że chwile spędzane z rodziną integrują oraz zacieśniają więzi między rodzicami i dziećmi. W jaki sposób jeszcze możemy wykorzystać wolny czas? Co powiecie na przebieranie i malowanie twarzy, tzw. bodypainting?

Przebieranki i bodypainting dzieci

Fot. Depositphotos

Nasze życie nabiera zawrotnego tempa, jednak w ciągu dnia warto znaleźć chwilę, by oderwać się od rutyny i oddać się rodzinnej rozrywce np. na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że dla dzieci największą wartość ma nie to, w co się bawią a towarzystwo, z którym spędzają czas.

Rodzinne kibicowanie w oryginalnych strojach i makijażu
Ciekawą formą rozrywki mogą być wspólne wypady na mecze siatkówki, piłki nożnej, czy zawody żużlowe. Rodzinne kibicowanie to moda, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Z rodzinną atmosferą na trybunach możemy się tam spotkać np. podczas rozgrywek amerykańskiego futbolu. Kibiców w różnym wieku szczególnie przyciąga mecz o mistrzostwo zawodowej ligi – Super Bowl. Finał stał się nieformalnym świętem narodowym dla Amerykanów i zajmuje drugie miejsce (zaraz po Święcie Dziękczynienia) na liście dni z największą ilością spożytego przez nich jedzenia. Super Bowl to również wydarzenie kulturalno–rozrywkowe.

Przebieranki i bodypainting dzieci

W przerwie meczu najczęściej odbywają się koncerty znanych gwiazd muzycznych. Uwagę zwracają również pomysłowe stroje kibiców w barwach ulubionej drużyny. Przygotowania do finałowego meczu Amerykanie rozpoczynają już na kilka dni przed wydarzeniem, robiąc „świąteczne” zakupy oraz szykując imprezy dla znajomych. Ta sama gorączka ogarnęła nas na Euro 2012, jednak należy pamiętać, że dzieciom frajdę sprawi nawet wyjście na mecz lokalnej drużyny. Aby urozmaicić wspólną wyprawę na mecz piłki nożnej, warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów. Nieodłącznymi elementami stroju kibiców są koszulka, czapka i szalik. Aby wyróżnić się z tłumu fanów możemy także przygotować inne dodatki, np. flagi lub peruki w barwach narodowych. Coraz większa popularnością cieszy się również makijaż.
– Wykonanie barwnych wzorów może stać się dodatkową rozrywką dla dzieci, które mają okazję do wykazania się kreatywnością – mówi Marzena Raczkiewicz z firmy MERplus, producenta kolorowego zestawu dla kibica. – Zwróćmy jednak uwagę, czy produkty do malowania są na pewno bezpieczne. Barwniki kosmetyczne wykorzystywane w ich produkcji powinny być łagodne dla delikatnej skóry dziecka.

Fot. Remco Douma

Kostium, nie tylko na karnawał
Dzieci również bardzo chętnie spędzają czas bawiąc się np. na plenerowych festynach lub piknikach. Nieustającą popularnością wśród najmłodszych cieszą się imprezy tematyczne, będące dobra okazją do wcielenia się w postać ulubionego bohatera z bajek. Przygotowanie kostiumu wspólnie z rodzicami przyniesie dzieciom podwójną radość. Materiały, które nam w tym pomogą znajdziemy w okolicznych second handach lub sklepach z tkaninami, a dodatki i ozdoby w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach. W metamorfozie malucha pomoże również makijaż, wykonany farbami lub kredkami przeznaczonymi do kolorowania skóry, czyli bodypainting. – Pamiętajmy, by malowanie twarzy rozpocząć od kolorów jaśniejszych, a następnie stopniowo dodawać ciemniejsze – tłumaczy Marzena Raczkiewicz. – Warto sprawdzić, czy używane przez nas produkty są wytrzymałe termicznie. Tylko te nie spowodują tworzenia się na buzi malucha smug, nawet w wysokich temperaturach, które ostatnio doskwierają.

Każda forma spędzenia czasu w rodzinnym gronie jest okazją do przekazania dzieciom ważnych dla nich wartości i postaw. Wspólne chwile zbliżają oraz pozwalają lepiej się poznać. Podczas radosnych zabaw również łatwiej poruszyć tematy, o których trudno rozmawiać wprost.

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)