POLECAMY

O czym należy pamiętać, wybierając prezent na Dzień Dziecka?

O tym nie możesz zapomnieć!
O czym należy pamiętać, wybierając prezent na Dzień Dziecka? fot. Fotolia
Wybór prezentu dla dziecka nie wydaje się niczym trudnym. W sklepach dostępnych jest przecież setki równych ciekawych podarunków. Co więcej, często pogrupowane są w kategorie wiekowe, sekcje dla chłopca i dziewczynki. W praktyce, wiele osób wchodząc do sklepu z tak wielką liczbą samochodzików, lalek i maskotek dostaje oczopląsu i nie umie zdecydować się na coś konkretnego, spędzając w galerii stanowczo za dużo czasu. Zobacz, czym należy kierować się przy wyborze podarunku dla dziecka.

Wiek i płeć dziecka

Pamiętaj, że nawet najpiękniejsza lalka Barbie nie zawsze ucieszy dziecko. Jeśli podarujesz ją 15-latce, która kocha sport, najprawdopodobniej zabawka zostanie rzucona w najciemniejszy kąt pokoju i nie sprawi radości. Prezent dopasuj do wieku dziecka.
  • Niemowlakowi nie podarujesz przecież samochodziku na dżojstik, za to świetną opcją będą kolorowe śpioszki czy barwna huśtawka na wózek.
  • Małego chłopca zachwyci strój Zorro czy klocki Lego, za to dziewczynka będzie zadowolona, gdy dostanie zestaw małego lekarza.
  • Kłopot pojawia się z nieco starszymi dziećmi, które nie chcą być traktowane jak maluchy, ale z drugiej strony nie są dorosłe. Nastolatce podaruj kosmetyki, perfumy, biżuterię, książkę albo bilet do kina. Zapomnij o prezencie typu pluszowy miś albo lalka, ponieważ narazisz się na gniew buntującej się młodej damy.

„Mądry” prezent

Podarunek z okazji Dnia Dziecka nie musi być gadżetem. Dzieci mają w zwyczaju szybko nudzić się nawet najbardziej kolorową, śliczną i modną zabawką. Z czasem nowy samochodzik zostanie odstawiony na bok, a jego miejsce zajmie stary miś. Twój prezent powinien więc być wyjątkowy, innowacyjny, przyciągający uwagę dziecka. Pomyśl nad kolorowanką, grą edukacyjną albo puzzlami. Zabawa nie będzie miała końca, a dziecko nieprędko się znudzi. Dodatkowo pobudzisz wyobraźnie malucha oraz pozytywnie wpłyniesz na jego rozwój intelektualny. A wszystko nieinwazyjnie i poprzez zabawę.

Aktywny wypoczynek

Gadżety i inne rzeczowe prezenty są zawsze mile widziane, ponieważ pozostają na lata. Jeśli jednak już nie raz kupiłaś swojemu maluchowi pluszaka, grę, książeczkę, klocki, lalkę czy zestaw samochodzików, może tym razem pomyślisz o wspólnym wyjściu do kina, na kręgle albo do ogrodu zoologicznego. Miłe wspomnienia i wspólnie spędzony czas na pewno będą równie miłym prezentem, co maskotka.

Cena

Dziecko to bezcenny skarb i każdy rodzic, babcia czy ciocia chcą dla niego wszystkiego, co najlepsze, najpiękniejsze i często najdroższe. Prezent powinien być odpowiednio dopasowany, cena odgrywa zaś drugorzędne znaczenie. Nie powinnaś tez przesadzać z nadmiernym rozpieszczaniem dziecka, ponieważ istnieje spore ryzyko, że wychowasz je na rozpieszczonego małego egoistę. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Moja córka sama wybrała co chce dostać- kolczyki Puchatkiem :) w aparcie je zobaczyła.
/2 lata temu
prezent na dzień dziecka kupiłam w internecie, jest taka platforma zakupowa, arena.pl:) duży wybór, dobrze się kupuje. i podoba mi się ich program zbierania punktów, można je mieć za same zakupy:)