Pozwala synowi grać w gry video 5 godzin dziennie fot. Adobe Stock

Pozwala 5-letniemu synowi grać na komputerze 6 godz. dziennie. „To łatwiejsze niż pilnowanie go”

Prezenterka telewizyjna Naomi Isted przyznała się w mediach do swoich nietypowych metod wychowawczych. Szybko musiała zmierzyć się z krytyką innych matek.
/ 04.06.2020 13:05
Pozwala synowi grać w gry video 5 godzin dziennie fot. Adobe Stock

Mama dwójki dzieci oraz znana w Wielkiej Brytanii prezenterka porannego programu „Good Morning Britain”, Naomi Isted wyznała, że pozwala swojemu synowi na codzienne granie w gry video. 40-letnia gwiazda telewizji stwierdziła, że to łatwiejsze, niż nieustanne organizowanie maluchowi czasu i zajmowanie się nim. 

Naomi Isted pozwala synkowi grać w gry video 6 godzin dziennie

Prezenterka w rozmowie z „The Sun” zdradziła, że jej zdaniem nadmiar czasu ekranowego nie czyni jej 5-letniemu synkowi Rocco żadnej krzywdy. Gwiazda uważa, że skoro chłopiec wykazuje zainteresowanie technologią, powinno się pozwolić mu na rozwój tej pasji. Chociażby zezwalając na granie w gry komputerowe. 

Rocco kocha technologię od maleńkości. Miał chyba 18 miesięcy, kiedy zaczął grać w gry na moim iPhonie i tablecie. Mógłby grać dosłownie na wszystkim, co wpada mu w ręce. Jest niezwykle sprytny. Potrafi wykraść telefon z mojej torebki albo zabrać go z mojej sypialni, kiedy ja biorę prysznic - mówi tabloidowi Isted

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Isted Kids (@theistedkids)

To jednak nie koniec. Okazuje się, że mały Rocco potrafi spędzić przed ekranem komputera, smartfona lub tabletu nawet 6 godzin dziennie! Isted nie uważa, żeby było w tym coś złego. Jej zdaniem fakt, że chłopiec jest „przykuty” do jakiegoś urządzenia sprawia, że przynajmniej nie biega po domu i jest bezpieczny. 

Cały czas muszę go czymś zajmować. Kiedy gra na swoim komputerze wiem, że jest bezpieczny i nie biega dookoła, gdzie mógłby się przewrócić lub zrobić sobie krzywdę. Pozwolenie mu na granie w gry video jest łatwiejsze niż nieustanna opieka nad nim. Wiem, że wielu rodziców uzna, że jestem szalona, ale nie dbam o to - powiedziała prezenterka

Urządzenia elektroniczne nie są dla Isted jednak tanim zamiennikiem niani. Prezenterka przyznaje, że miesięcznie jej 5-letni synek potrafi wydać nawet 700 funtów na nowe aplikacje i dodatki do gier. Gwieździe to jednak nie przeszkadza i pogodziła się z wydatkami, które, jak przekonuje, i tak wydałaby na opiekunkę. 

Zdaniem naukowców zajmujących się rozwojem dzieci i młodzieży, dzienny czas ekranowy, jaki maluchy mogą spędzić przed komputerem, telewizorem lub smartfonem to maksymalnie 2 godziny. Dzięki temu bezpieczny jest ich wzrok i wszystkie funkcje poznawcze mózgu. 

Jesteś rodzicem? Te tematy również mogą cię zainteresować:
Brajan i Dżesika już nie szokują. Oto najbardziej nietypowe imiona nadawane dzieciom
Zdaniem ekspertów imię może zapewnić dziecku finansowy sukces. O jakie imiona chodzi? 
Jak nauczyć dziecko spać w swoim łóżku - 9 rodzicielskich metod 
Dieta roczniaka to poważna sprawa – co podawać dziecku, które skończyło roczek?