Dekoracje z dyni dla dzieci fot. Adobe Stock

Ozdoby z dyni dla dzieci - pomysły na jej wykorzystanie i zabawę

Choć ozdabianie dyni i dekoracje z dyni dla dzieci kojarzą się z niełatwym i precyzyjnym zadaniem, to zdecydowanie warto poświęcić choć jeden wieczór na malowanie dyni, dekorowanie jej pinezkami czy wycinanie oczu. Przygotuj nożyk, farby, flamastry czy kolorowy spray i do dzieła.
Edyta Liebert / 26.10.2020 12:39
Dekoracje z dyni dla dzieci fot. Adobe Stock

Kreatywna zabawa jesienią to m.in. wykorzystanie skarbów tej pory roku. Poniżej kilka inspiracji na ozdoby z dyni dla dzieci, które ucieszą najmłodszych i zajmą ciut starszych.

Obok ludzików z kasztanów warto pokusić się o wykorzystanie dyni do wykonania różnych dekoracji, nie tylko na Halloween. Dekoracje z dyni do domu mogą wyglądać bardzo elegancko lub rustykalnie albo folkowo. W przypadku ozdób wykonywanych z dziećmi, liczy się przede wszystkim zabawa i realizacja różnych pomysłów: można wykorzystać brokat, spray, pinezki, flamastry czy farby (pamiętaj o niewielkich saszetkach w budowlanych marketach za grosze). 

Zabawna dynia z aparatem ortodontycznym

Twoja pociecha nosi aparat ortodontyczny? Warto zatem wykorzystać ten fakt podczas dekorowania dyni. Jeśli dziecko ma kompleksy lub przeciwnie - traktuje to jako swoją cechę charakterystyczna -  wydrąż w dyni uśmiech i oczy i zamocuj cienki drut w miejsce potencjalnych zębów. Proste i efektowne, prawda?

Dekoracja z dyni - zębyfot. Adobe Stock

Lampion z dyni

Wydrążona dynia to chyba najpopularniejsza dekoracja z dyni, która cieszy dzieci. W środek wkłada się świeczkę lub w bezpiecznej wersji - lampki na baterie. Pamiętaj, by środek dyni był wysuszony.

Lampion z dyni dla dziecifot. Adobe Stock

Malowanie dyni różnymi sposobami

Dynia nie musi być pomalowana perfekcyjnie - ozdoby z dyni dla dzieci to często małe dzieła sztuki, bo są po prostu pomazane markerami, flamastrami, lakierami do paznokci. Fajnym pomysłem jest zaangażowanie najmłodszych dzieci do malowania dyni rękami i odbijania dłoni na jej fakturze. Zerknij na nasze inspiracje z malowanymi dyniami w roli głównej.

Malowanie dyni z dziećmifot. Adobe Stock

Złota dynia ozdobna

Mała dynia pomalowana na złoto to stylowa dekoracja w domu. Złoty spray lub farbę o metalicznym wykończeniu, możesz kupić w sklepach z akcesoriami plastycznymi czy w marketach budowlanych. Są też łatwo dostępne online. 

Dynia malowana na złotofot. Adobe Stock

Jak wykorzystać pestki z dyni

Miąższ z dyni warto wykorzystać do puree z dyni, które jest bazą do wielu dań i przetworów, a nawet deserów. A co zrobić z pestkami? Nic nie musi się marnować - pestki z dyni umyj osusz i również potraktuj jako ozdobę z dyni dla dziecka: może je pokolorować, wypełnić nimi obrazek lub wykorzystać jako liczmany.

Pomysł na wykorzystanie pestek z dynifot. Adobe Stock

Więcej: Jak zrobić masę papierowąJak zrobić piniatęLudziki z żołędzi - zobacz, co możesz zrobić z nich z dzieckiem