POLECAMY

6 najczęstszych pytań o kinderbal

Twój przedszkolak marzy o urodzinowym przyjęciu? Podpowiadamy, jak zorganizować dziecięcą zabawę, aby maluchy miały prawdziwą frajdę.
6 najczęstszych pytań o kinderbal fot. Fotolia

Choć urządzenie kinderbalu zawsze wymaga trochę poświęcenia, warto się postarać. Choćby dla samego widoku uszczęśliwionej buzi swojego smyka! Nie bardzo wiesz, jak wszystko zaplanować? Oto pomocne wskazówki.

1. Ile maluchów warto ugościć?

Najlepiej zastosuj sprawdzony schemat: wiek twojego dziecka plus dwa równa się idealna liczba imprezowiczów. Dobrze, aby maluchy były w zbliżonym wieku, bo np. jeden pięciolatek nie poczuje się komfortowo w towarzystwie dwulatków. Dopilnuj również, żeby na każdą piątkę malców przypadał co najmniej jeden opiekun.

2. Jak przygotować zaproszenia?

Możecie np. wyciąć serca z kolorowego kartonu, a potem po jednej stronie ozdobić je wesołymi malunkami, po drugiej zaś – wypisać odpowiedni tekst. Musi być wiadomo: kto zaprasza, kogo, kiedy (data oraz godzina) i gdzie (adres, numer telefonu). Zaproszenia należy dostarczyć każdemu nie później niż na tydzień przed planowaną zabawą. ?Pozwoli to rodzicom maluchów zgrać swoje plany z waszymi.

3. Co zaplanować na poczęstunek?

Wystarczy proste menu, bo dzieci podczas zabawy zwykle niewiele jedzą. Ważniejsze, aby miały sporo napojów, np. soków, niegazowanej wody, kompotu. Zadbaj też o drobne przekąski, np. owoce, prażoną kukurydzę, malutkie kanapki. Kubeczki, talerzyki i serwetki kup najlepiej papierowe. Jeśli wybierzesz te z podobiznami różnych bajkowych bohaterów (np. z Kubusiem Puchatkiem), a do tego zainwestujesz jeszcze w takie balowe akcesoria, jak kolorowe rurki do picia, zabawne kapelusiki czy piszczałki – dzieciaki będą zachwycone!

Tutaj znajdziesz nasze jedzeniowe propozycje na kinderbal!

4. Czym udekorować mieszkanie?

Wykorzystajcie do dekoracji bajecznie kolorowe serpentyny, kwiaty (możecie je zrobić z krepiny) czy baloniki, na których namalujecie np. uśmiechnięte buźki albo imiona zaproszonych malców. Dobrym pomysłem będzie też pokrycie ścian dużymi pustymi arkuszami papieru, które goście zapełnią potem własnymi rysunkami. Zobaczysz, już od wejścia nabiorą ochoty do żartów i zabawy!

5. Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo?

Z pokoju, w którym maluchy będą się bawić, obowiązkowo zabierz wszelkie szkła (bibeloty, wazoniki, itp.), a zamiast krzeseł umieść na podłodze miękkie poduszki. Upewnij się również, czy z podłogi nie wystają drzazgi, a wszystkie leki i chemikalia są dobrze pochowane.

6. Czym zająć dzieci?

Zawsze sprawdzają się proste, popularne gry w rodzaju: „zimno-ciepło”, „pomidor” czy „głuchy telefon”. Co jeszcze spodoba się kilkulatkom?

Taniec z balonikami Dzieci (dobrane parami) tańczą przy muzyce, trzymając między brzuszkami nadmuchany balonik. Wygrywa para, która tańczy najdłużej i nie zgubi balonika.  
Poszukiwacz skarbów Wnieś do pokoju kosz z maleńkimi prezentami dla dzieci. To mogą być np. lizaki, kredki, naklejki... Każdy maluch losuje „skarb”, gdy coś zaprezentuje, np. powie wiersz czy zrobi śmieszną minę.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)