5 rzeczy, których nie wolno robić zimą!

Sprawdź, jakich rzeczy dotyczących opieki nad dzieckiem nie wolno robić zimą!
/ 03.01.2014 10:41

5 rzeczy, których nie wolno robić zimą!

Sprawdź, jakich rzeczy dotyczących opieki nad dzieckiem nie wolno robić zimą!

 

1. Nie zasłaniaj nosa i ust

Wiele mam tak robi z troski, ale prawda jest taka, że to niedopuszczalne! Zastanawiasz się, dlaczego? Nos w naturalny sposób ogrzewa wdychane powietrze. Zakrywając buzię szalikiem możesz zaś spowodować odmrożenia na brodzie i policzkach! Szalik szybko staje się mokry, a po krótkim czasie może nawet zamarznąć. Dlatego wystrzegaj się takiego zachowania jak ognia!

 

2. Nie używaj nawilżającego kremu na buzię dziecka

Gdy na dworze jest zimno, lepiej zrezygnować z kremu nawilżającego na rzecz tego, który natłuszcza. Takie kosmetyki dobrze chronią delikatną skórę dziecka, nawet w czasie mrozów. Smarując buzię smyka nie zapomnij również o rączkach, uszkach i szyi!

 

3. Nie przyjmuj chorych gości

Zimą wszyscy częściej chorujemy, a to sprawia, że ryzyko pojawienia się infekcji u dziecka również wzrasta. Z tego powodu miej się na baczności! Odłóż na później spotkania z tymi, którzy mogą być podziębieni.

 

4. Nie ubieraj dziecka za ciepło

Zastanawiasz się, czy smykowi aby na pewno nei jest za zimno? Otóż prawda jest taka, że zwykle mamy przegrzewają swoje maluchy. Aby upewnić się, czy nie popełniasz błędu, sprawdź, czy skóra na karku jest ciepła i sucha (o przegrzaniu świadczy wilgotna i rozgrzana).

 

5. Wietrz mieszkanie i utrzymuj niezbyt wysoką temperaturę

Gorące kaloryfery wysuszają powietrze, a to z kolei prowadzi do podrażnienia śluzówki (np. w nosie). Właśnie z tego powodu najczęściej pojawia się katar! By uniknąć takiego scenariusza nawilżaj powietrze i wietrz mieszkanie. Najlepiej, jeśli temperatura nie będzie przekraczać 22 stopni Celsjusza.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.01.2014 01:22
zwłaszcza przy maluchach trzeba bardzo uważać. to nasza pierwsza zima więc w sumie się cieszę,że nie ma dużych mrozów. ale żeby być w dobrej formie, bo przecież przeziębienie można złapać zawsze, biorę preparat z witaminą d wspomaga moją odporność. nie wyobrażam sobie braku dyspozycji przy małym dziecku..