Operacja Czerwone Jerycho

W porównaniu z tą książką przygody Indiany Jonesa to nudy...
/ 12.05.2006 12:10
jerycho_125-copy.jpgKsiążka stanowi pierwszą z trzech części historii stowarzyszenia tajemniczej Gildii usiłującej chronić starożytny sekret. Opowiada historię dwojga młodych ludzi wplątanych w niesamowitą przygodę, której konsekwencje mogą zmienić oblicze całego świata.

15-letnia Becia i jej 13-letni brat Doug, w roku 1920, w kilka miesięcy po tajemniczym zaginięciu rodziców, zostają odesłani pod opiekę stryja, kapitana żeglugi morskiej, stacjonującego w Szanghaju. Dzieci bardzo szybko odkrywają, że niepozorny statek, na którym się znalazły, jest bardzo dobrze wyposażonym okrętem wojennym, że na pokładzie znajduje się słynny francuski naukowiec, o którego zaginięciu pisała prasa na całym świecie, a wuj ma bardzo ważną i tajemniczą misję do spełnienia. Na dodatek Becia i Doug dowiadują się, że zarówno wuj, jak i ich rodzice, byli członkami pradawnej Gildii, której istnienie okrywa pilnie strzeżona tajemnica...

Książa jest przepięknie wydana, z dbałością o „dokumentacyjne” szczegóły, ilustrowana fotografiami bohaterów, tajemniczymi mapami itp. Nastoletni czytelnicy oprócz sensacyjnej historii znajdą w niej historyczne tło i mnóstwo okazji do samodzielnego tropienia i odkrywania tajemnic związanych z książkowym „bractwem Gildii”.

ag

jerycho_125.jpg Joshua Mowll, „Operacja Czerwone Jerycho”, wydawnictwo Muchomor, 2006