Ochrona dziecka przed nadwagą

O tym, że warto zapobiegać nadwadze i otyłości u dzieci, powinny do nas przemówić trzy ważne aspekty: zdrowie dziecka, ekonomia i łatwość wdrożenia wczesnych modyfikacji stylu życia.
/ 20.07.2007 11:16

Jest to problem niezwykle aktualny i grożący naszemu społeczeństwu. Dzieci teraz wolny czas spędzają raczej biernie, zagryzając głód produktami spożywczymi, zawierającymi całą tablicę Mendelejewa.

O tym, że warto zapobiegać nadwadze i otyłości u dzieci, powinny do nas przemówić trzy ważne aspekty: zdrowie dziecka, ekonomia i łatwość wdrożenia wczesnych modyfikacji stylu życia. Pamiętajmy, że bagaż kilogramów trudno zrzucić, dlatego trzeba już teraz zwrócić uwagę na to, co je nasza pociecha i co robi, gdy się nudzi.

Skutki nadwagi i otyłości są szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza u dzieci. Zwyżka kilogramów odbije się negatywnie na funkcjonowaniu wielu narządów; głównie serca, układu ruchu, wątroby, nerek, trzustki i jelit.

Ponadto z powodu nadwagi dzieci często popadają w kompleksy, mają niskie poczucie wartości, są smutne... Zatem trzeba zwrócić uwagę na styl życia dzieci. Wskazywać im zdrowe zachowania, które zredukują ryzyko zaburzeń ze strony ciała, jak i psychiki.

Pamiętajmy, że zdrowe żywienie i ruch, to podstawowa broń pozwalająca skutecznie zwalczać, jak i zapobiegać nadwadze.