POLECAMY

4 powody, dla których dziecko musi się czasem nudzić!

Bez przerwy wymyślasz dziecku zajęcia? Nuda też ma swoje pozytywne strony. Zobacz, jakie!
4 powody, dla których dziecko musi się czasem nudzić! fot. Fotolia

Oczywiście dobrze, gdy dziecko ma zajęcie. Jako rodzic powinnaś dbać o jego rozwój! Ale nuda też ma swoje zalety - zobacz, jakie!

Zaleta nr 1 - rozwija kreatywność

Gdy pociecha może bawić się czasem bez podpowiedzi dorosłych, różne zajęcia wymyśla sobie sama. A dzięki temu rozwija swoją pomysłowość
i kreatywność.

Zaleta nr 2 - daje odpocząć umysłowi

W wolniejszych, nawet nieco nudnych chwilach dziecko rozluźnia swoją uwagę, więc jego umysł może chwilę odetchnąć przed podjęciem nowej aktywności.

Zaleta nr 3 - chroni przed kapryśnymi zachowaniami dziecka

Brzdąc często bywa kapryśny i płaczliwy? Przyczyną może być nadmiar wydarzeń w ciągu dnia. Takie nagromadzenie przeżyć zwyczajnie dziecko męczy i stresuje. Obniż więc trochę poprzeczkę, pamiętając, że dla kilkulatka nawet zwykła wyprawa na plac zabaw jest już sporym wydarzeniem oraz okazją do ciekawych obserwacji.

Zaleta nr 4 - uczy doceniania tego, co maluch już posiada

Choć malec ma mnóstwo zabawek, stale domaga się nowych? Bywa, że nadmiar lalek czy autek przytłacza i dlatego trudno jest mu skoncentrować się na tym, co już ma. Co robić? Pokaż dziecku, jak może inaczej niż dotąd wykorzystać do zabawy układanki, pionki czy pluszaki. Pociecha rozwinie dzięki temu swoją wyobraźnię!

napisane na podstawie tekstu Agnieszki Czechowskiej opublikowanego w dwutygodniku Pani Domu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)