POLECAMY

Zajęcia dla dzieci: nauka gry na pianinie

Pragniesz posłać dziecko na lekcje gry na pianinie? To doskonały wybór, bowiem muzyka stymuluje rozwój jego osobowości!
Zajęcia dla dzieci: nauka gry na pianinie fot. Fotolia

Dlaczego akurat ten instrument muzyczny?

Zdaniem wielu to właśnie pianino ma najlepszy wpływ na rozwój dziecka. Zastanawiasz się dlaczego? Bo gra na instrumentach klawiszowych nie jest wcale łatwa. W odróżnieniu od innych (np. fletu czy gitary), pianino angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu. Dzięki temu maluch potrafi zsynchronizować ich pracę, co bywa trudne nawet dla nastolatków.

Jak gra na pianinie wpływa na rozwój dziecka?

Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na pianinie, maluch w późniejszych latach nie ma żadnego problemu z prawidłowym wnioskowaniem, myśleniem analitycznym, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych). Jeżeli twoje dziecko jest z natury bardzo wrażliwe lub wybuchowe, taka forma spędzania czasu pomoże okiełznać jego trudne cechy charakteru. Podsumowując zatem, poza stymulowaniem rozwoju psychofizycznego (również usprawnia koordynację manualną), nauka gry na pianinie pomoże dziecku uwierzyć we własne możliwości i ukształtuje jego wrażliwość estetyczną (o umuzykalnieniu nie wspominając).

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia i jaki jest ich koszt?

Odpowiedź brzmi: jak najwcześniej. Im młodszy maluch, tym większa szansa, że w przyszłości właśnie z grą na pianinie będzie wiązać swoją przyszłość zawodową i... nie rozczaruje się :) W przypadku gry na instrumentach muzycznych bardzo duże znaczenie ma wiek, w którym zaczynamy naukę. Dlaczego? Bowiem, by opanować tę umiejętność nieraz potrzebujemy nawet całego życia. Jeśli chodzi o ceny, te w zależności od miasta wahają się od 40 do 60 zł za pełną godzinę nauki.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Moim zdaniem dzieci, które mają jakiekolwiek predyspozycje muszą je rozwijać. Rodzice są odpowiedzialni za to czy będą wspierać swoje dziecko w jego pasjach i marzeniach . Mój syn zawsze lubił śpiewać dlatego posłałam go do szkoły muzycznej Muzofilia w Warszawie. Mili opiekunowie, ciekawe zajęcia. Polecam
/rok temu
Moj syn od ponad 5 lat gra na pianinie w szkole Muzofillia. Ta szkola wyksztalcila w nim cudowne cechy, takie jak cierpliwosc i samodyscyplina. Widze, ze jego ambicja wzrasta wraz z kolejnymi sukcesami, a nauczyciele jeszcze bardziej go motywuja. To niesamowite obserwowac jak twoje dziecko rozwija sie i wyrasta na wartosciowego czlowieka dzieki wlasnym marzeniom.
/2 lata temu
Jeżeli dziecko mam tylko ku temu predyspozycje i chęci jak najbardziej warto pójść tą drogą. Niekoniecznie musi zaraz zostać zawodowym muzykiem, ale dla samego rozwoju jest to niewątpliwie bardzo dobry kierunek. Moi dwaj synowie też uczą się gry na instrumentach, starszy już 5 lat gra na perkusji, gitarze i klawiszach, młodszy zaczął w tamtym roku na pianinie. Z początku do nauki wykorzystywał klawiaturę sterującą barat, ale nie do końca się ona sprawdzała jako instrument do ćwiczenia, dla tego kupiłem mu pianino cyfrowe z pełnowymiarową klawiaturą ważoną px-160, które polecił nam nauczyciel Krzysia.
POKAŻ KOMENTARZE (3)